in kalendarz

CzaroMarownik – kalendarz dla nowoczesnej kobiety, która pamięta o swoich korzeniach i sile natury.

at
czaromarownik-kalendarz-dla-nowoczesnej-kobiety-ktora-pamieta-o-swoich-korzeniach-i-sile-natury

Nigdy nie mogłam sobie dobrać odpowiedniego kalendarza. Zawsze było w nim za mało miejsca na notatki lub zawierał nieinteresujące mnie treści. W większości kończyło się to tym, że korzystałam z notatników nie terminarzy lub kalendarzy. W moje ręce przedpremierowo wpadł CzaroMarownik na 2018 rok. I muszę przyznać, że trudno mi w nim odnaleźć jakieś wady. Ma sporo miejsca na zapiski i porady oraz treści idealne dla kobiety: odżywiającej się zdrowo, lubiącej naturalne produkty oraz chcącej dowiedzieć się odrobinę o wierzeniach, obrzędach i magii w większości słowiańskiej. Bardzo odpowiada mi takie połączenie szczególnie, że zawarte w tym kalendarzu informacje są przydatne i niebanalne.

Teraz skupmy się na szczegółach. Najpierw część bardziej techniczna. CzaroMarownik liczy sobie 448 stron, jest w twardej oprawie, jego wymiary to 13,5 cm x 19 cm. Osobiście chciałabym by był kilka centymetrów większy, ale ten z pewnością będzie idealny do torebki. Każdy dzień w kalendarzu znajduje się na osobnej stronie. Podane są także imieniny, fazy księżyca, święta oraz złote myśli. Jak wygląda przykładowa strona możecie zobaczyć na załączonych grafikach. Okładka – minimalistyczna, odrobinę magiczna i bardzo w moim stylu – ze względu na kolorystykę i zamieszczone na niej informacje.

Co do części informacyjnej to znajdziecie w niej m.in.:

  • Porady, teksty czy informacje dotyczące zdrowego trybu życia, dbania o ciało czy duszę, odrobinę ezoteryki: sztukę dobrych nawyków, horoskop dla wszystkich znaków zodiaku, kolory w magii świec, instrukcję jak pisać poprawnie listy, skąd się biorą czarne kosmetyki, ulubione kolory, a nasza osobowość, co zrobić by wiosną się przebudzić, jak rozpoznać naturalne kosmetyki, co oznacza pozycja, w jakiej śpimy, horoskop przyjaźni, naturalne sposoby na białe zęby, jak zwiększyć apetyt na seks czy zimowe kompozycje zapachów;
  • Porady w formie DIY – domowe soki pomagające w walce z nadwagą, truskawkowy peeling do twarzy, kosmetyki z kawą czy słodki peeling do ust;
  • Z porad ludowych czy związanych z obrzędami lub magią słowiańską znajdziecie m.in. warzywa, które odrosną z resztek, przesądy ślubne, rośliny odstraszające owady, magia Nocy Kupały, rytuały i przesądy dotyczące Andrzejek, medycyna ludowa, naturalne sposoby na białe zęby, koty w przesądach czy rośliny w rytuałach magicznych;
  • Jest także grupa porad dotyczących zadań domowych, dbania o niego i urządzania – jak prawidłowo rozłożyć lustra w pomieszczeniu według sztuki feng shui, 10 niezbędnych rzeczy w szafie, jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim, magia sprzątania, jak żyć bez nadmiaru śmieci czy zielone filtry powietrza;
  • CzaroMarownik zawiera także porady i informacje dotyczące jedzenia czy produktów żywnościowychin. kilka słów o afrodyzjakach, jakich witamin nam brakuje, gdy przykładowo mamy suche oczy, top 6 produktów alkalizujących, połączenia produktów, które szkodzą, moc czekolady, codzienny ogród ziołowy.

Najbardziej podoba mi się to w nich, że nie są przegadane, a konkretne, podane w prosty i czytelny sposób. Sporej ilości rzeczy naprawdę nie wiedziałam, a będę z nich korzystać. Wiem już, w jakie rośliny się wyposażyć by unikać komarów, jak zrobić peeling do twarzy czy ust oraz poznałam kilka magicznych sztuczek przydatnych dla mojego ciała i duszy. Ogromnym plusem tego kalendarza jest także to, iż nie narzuca tymi poradami stylu życia, a treści, o których pisałam wyżej nie są prezentowane w nadmiarze. Nie zabierają także miejsca na notatki. To raczej dodatki dla kobiet, które chcą być świadome swojego ciała, dobrze się zorganizować czy zdrowo żyć. Jeśli nie wierzycie w magiczne zdolności ziół, produktów spożywczych czy choćby świec i tak ta wiedza w sporej części powinna się Wam przydać, gdyż ta „magia” to m.in. pozytywne oddziaływanie witamin, mikro- i makroelementów oraz substancji w danych roślinach czy choćby czekoladzie.

Podsumowując, jeśli szukacie kompaktowego kalendarza ze sporą ilością miejsca na notatki oraz odrobiną konkretnych, przydatnych i niebanalnych porad dla ciała, ducha i naszego otoczenia to CzaroMarownik powinien Wam przypaść do gustu. Ja będę z niego korzystać.

PREMIERA: 13.10.2017

Kalendarz na dzień dzisiejszy możecie nabyć przedpremierowo w promocyjnej cenie 24,90 zł (cena katalogowa kalendarza 34,90 zł) na stronie wydawcy lub w zestawie z torbą za 34,90 zł. Klikając w poniższe logo przeniesiecie się do sklepu.

Share:
Translate »