Hank Steinberg Ksiażki MK Czytuje Przygodowe Thriller/Kryminał

Hank Steinberg – Poza Zasięgiem

Charlie Davies porzuca dawne ideały i niebezpieczną pracę dziennikarza wojenno-śledczego dla rodziny. Sześć lat temu wraz z ciężarną żoną ledwo uszli z życiem – wojując z systemem, z dyktaturą i biedą w Uzbekistanie – podczas antyrządowej demonstracji. Jedyne czego Charlie pragnął to ukazać światu ogrom zniszczeń jakie niesie wojna i brak reakcji na jej rozprzestrzenianie. Teraz jest przykładnym ojcem dwójki maluchów, kochający i przesadnie nadopiekuńczym mężem oraz dziennikarzem lokalnym. Jego świat wywraca się do góry nogami, gdy odkrywa, iż jego żona Julie zaginęła. Zrozpaczony Davies wykorzystuje wszelkie kontakty, aby odnaleźć żonę jednocześnie utwierdzając się w przekonaniu, iż została uprowadzona, a jej przeszłość i teraźniejsze tajemnice, o których nie miał pojęcia są kluczem do całej tej sprawy. Kolejne ślady i tropy prowadzą go do jego prywatnego piekła – Uzbekistanu, tajnych organizacji, starych przyjaciół i nowych wrogów, którzy uświadamiają go, iż stawką w tej grze nie jest tylko życie Julie. To rozgrywka, która sprowadza się do najstarszych motywów świata: pieniędzy, władzy i zemsty…
Poza zasięgiem to jedna z tych książek, którą się połyka, gnając za bohaterami i akcją rozwijającą  się od pierwszych stron opowieści. To kryminał, sensacja i intryga na wysokim poziomie, dostarczająca maksimum rozrywki lubującym się w takiej tematyce. Wątki polityczne są bardziej tłem dla historii i nie dominują co bardzo mi się podobało. Poza tym widać, iż Hank Steinberg jest producentem i pisze scenariusze. Poza zasięgiem to byłby rewelacyjny film akcji, jeśli ktoś chciałby go nakręcić, jednak czytając książkę nie mogę powiedzieć, iż jest ona choć trochę podobna do typowego scenariusza, nie jest także jednowymiarowa. 
Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, gdybym próbowała być obiektywna to główny bohater, który dla niektórych może być „zbyt amerykański”. To niewyszkolony cywil, który rozgniata prywatne armie i płatnych zabójców niczym muchy, co mnie osobiście w ogóle nie przeszkadza i od czasu do czasu uwielbiam tak wykreowanych bohaterów, którzy dla miłości i ojczyzny są zdolni do wszystkiego, odnajdują w sobie siły i instynkty, o których nie mieli pojęcia. Na uwagę zasługuje także złoczyńca, którego w pewnym sensie jesteśmy w stanie zrozumieć – motywy i powody jego zachowań, nie same działania.
Podsumowując w Poza zasięgiem odnajdziemy akcję, miłość, poświęcenie, nienawiść i zemstę ubraną w dobre słowa i fajne dialogi. Książkę polecę fanom kryminału, akcji, sensacji, przygody i intryg w powieściach.
Poza Zasięgiem, Out of range 
Hank Steinberg
dubiut 
Warszawa 2013, s.365,
Wydawnictwo Akurat
Translate »