in Archiwum

Harry Potter – magiczna ogólnopolska premiera

at
harry-potter-magiczna-ogolnopolska-premiera

unnamed

Harry Potter – magiczna ogólnopolska premiera

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” – najbardziej wyczekiwana książka ostatniej dekady pojawi się na księgarskich półkach 22 października. Ale fani będą mogli ją zdobyć już o północy (21/22 października). Dziesiątki tysięcy wielbicieli świata magii i czarodziejów  spotka się na nocnej premierze w największych Empikach w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku.

Pokazy szkoły magii, różdżki, czarodzieje, mugole i scenografia nawiązująca do najnowszej książki autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego – to tylko niektóre z niespodzianek, jakie przygotował Empik wraz z wydawnictwem Media Rodzina. Atrakcje czekają na każdego, kto uda się na oficjalną nocną premierę książki w jednym z Empików. Salony za sprawą scenografii rodem z Hogwartu zamienią się na kilka godzin w magiczny świat. Najświeższe wiadomości ze świata czarodziejów przekaże specjalne wydanie „Proroka Codziennego”. Odbędą się niezwykłe pokazy iluzjonistyczne, konkursy na najlepsze przebranie inspirowane serią o Harrym Potterze i quizy z niecodziennymi nagrodami.

mala_hp-infografika

Na główną premierę w stołecznej Arkadii będzie można dojechać londyńskim double-duckerem kursującym z centrum Warszawy. Obok salonu Empik stanie scena, na której pojawią się iluzjoniści, cosplayerzy, a także polskie gwiazdy, które opowiedzą o swojej pasji do książek i świata czarodzieja. O północy pierwszy rozdział scenariusza przeczyta popularny aktor – Rafał Królikowski. Poza tym na fanów czekać będzie m.in.: 14-metrowa ekspozycja ulicy Pokątnej, magiczna fotobudka, pojedynki czarodziejów i wyścigi na miotłach.

Wielbiciele najsłynniejszej serii o czarodziejach i zarazem najpopularniejszej po Biblii książki wszech czasów czekali na premierę od stycznia 2008 roku, gdy ukazał się „Harry Potter i Insygnia Śmierci”. Najnowsza część przygód już nie tak małego czarodzieja, w krajach anglojęzycznych pobiła rekordy sprzedaży i zdobyła serca czytelników. Atrakcje wprost z Hogwartu wystartują 21 października o godz. 21.00, sprzedaż „Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka” ruszy trzy godziny później.

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny o przygodach słynnego czarodzieja. Akcja książki toczy się dziewiętnaście lat po wydarzeniach opisanych w siódmym tomie powieści. Po zakończeniu nauki w Hogwarcie losy głównego bohatera wciąż pozostają skomplikowane. Na Harry’ego Pottera, zapracowanego urzędnika Ministerstwa Magii, męża i ojca trójki dzieci, czekają nowe wyzwania. Powracające widma przeszłości i kłopoty z nastoletnim synem nie pozwolą bohaterowi spocząć na laurach. Gdy przyszłość zacznie złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn będą musieli stawić czoła niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.

 

21 października, od godz. 21:00

 

Oficjalne premiery:

Warszawa, Empik Arkadia, al. Jana Pawła II 82

(rozkład jazdy autobusu bęzie dostępny na https://www.facebook.com/events/205511929871141/)

Wrocław, Empik Renoma, ul. Świdnicka 40

Kraków, Empik Bonarka, ul. Kamieńskiego 11

Katowice, Empik Silesia, ul. Chorzowska 107

Gdańsk, Empik Galeria Bałtycka, Al. Grunwaldzka 141

Poznań, Empik Plac Wolności,  ul. Ratajczaka 44

Szczecin, Empik Kaskada, ul. Niepodległości 36

Rzeszów, Empik Galeria Rzeszów,  al. Piłsudskiego 44

Łódź, Empik Manufaktura, ul. Karskiego 5

 

Nocna sprzedaż (od północy):

Lublin, Empik Plaza, ul. Lipowa 13

Gliwice, Empik Rynek, Rynek 4-5

Częstochowa, Empik III Aleja, ul. NMP 63/65

Kielce, Empik Echo, ul. Świętokrzyska 20

Bielsko Biała, Empik Sfera, ul. Mostowa 2

Rybnik, Empik Focus Mall,  ul. Chrobrego 1

Racibórz, Empik Rynek, Rynek 5

Warszawa, Empik Złote Tarasy, ul. Złota 59

Legionowo, Empik Piłsudskiego, ul. Piłsudskiego 33

Ełk, Empik Brama Mazur, Plac Miejski 1

 

Sprzedaż książki zaczyna się o godzinie 00:01 w nocy z 21 na 22 października. Ci którzy tego wieczoru nie mogą być obecni na premierze głównej w Arkadii, mają możliwość kupienia egzemplarza w innych księgarniach świętujących nocną premierę – jest to już prawie 200 placówek! W księgarniach partnerskich wydawcy (Media Rodzina) fani Harry’ego przy zakupie książki mogą liczyć również na specjalny prezent: okolicznościową torbę papierową i duży plakat. Dodatkowo książkę można również zamówić w przedsprzedaży na stronie mediarodzina.pl. Wszystkie osoby, które kupią „Harry’ego Pottera i przeklęte dziecko” na stronie wydawnictwa, mogą liczyć na specjalne atrakcje:  w premierową sobotę odwiedzi je kurier Sowiej Poczty DHL Parcel i dostarczy wyjątkowo oznaczoną przesyłkę. W środku, oprócz zamówionego egzemplarza, znajdą czarodziejski Certyfikat Doręczenia z… polskiej filii księgarni Esy i Floresy. Kurierów rozpoznacie po okolicznościowym identyfikatorze, a chodzą słuchy, że niektórzy z nich będą także w towarzystwie… sowy.

Zachęcamy do znalezienia księgarni organizujących premierową noc z Harrym w twoim mieście: https://mediarodzina.pl/static/aktualnosci/438/Magia-powraca–Noc-z—Przekletym-dzieckiem–

Tagi:
Share:
Translate »