in Archiwum

Łamigłówki przedszkolaka oraz Księga łamigłówek. Dżungla zagadek.

at
lamiglowki-przedszkolaka-oraz-ksiega-lamiglowek-dzungla-zagadek

Skupię się dziś na dwóch publikacja, które bawią i uczą, a pewne zawarte w nich zadania będą idealne dla wspólnej grupy wiekowej. A mowa będzie o Łamigłówka przedszkolaka oraz Księdze łamigłówek. Dżungla zagadek. Pierwsza książeczka jak sama nazwa mówi będzie idealna dla przedszkolaków, druga dedykowana jest dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Co je łączy? Obie są zbiorami różnego rodzaju zadań i zabaw. Jednocześnie na poniższych filmikach widać, iż Łamigłówki przedszkolaka są odpowiednie także dla młodszych dzieci, gdyż na każdej kartce znajdziecie sporą ilość koloru i ilustracji, za to Księga łamigłówek jest czarno-biała. Ponadto książeczka dla przedszkolaków ma kartki grubości tych w bloku technicznym, podczas gdy Dżungla zagadek ma większą objętość, ale i cieniutkie strony. Pierwsza ma zapewniać poza wartościami edukacyjnymi stronę wizualną, zaś druga ma przede wszystkim uczyć, bawić i rozwijać. W obydwu publikacjach znajdziecie sporą ilość zagadek, labiryntów, zabaw typu: kropka do kropki, szczegóły, różnice, łączenie w pary. W Księdze zagadek dodatkowo jest także sporo rebusów i krzyżówek. Ceny obu książeczek waha się już od około 13 zł w księgarniach internetowych. Czymś, co może spodobać się dzieciom jest okładka Łamigłówek przedszkolaka w formie teczki. Maluch może ją nieść za uchwyt. Na poniższych filmikach możecie zobaczyć jak wyglądają te książeczki.

W skrócie polecam, gdyż są one porządnie wykonane, mają ładne i przyjemne dla oka grafiki, zawierają pomysłowe zadanie oraz pomagają ćwiczyć umysł i zmysły dziecka.

 

Translate »