Archiwum Kuchnia MK Gotuje

Na Parze: Roladka rybna z fasolką szparagową

W ten weekend obchodziliśmy, aż 2 imprezy – urodziny i imieniny oraz rozpoczęłam Akcje – postanowiłam, iż zaprezentuje swoją rybną roladę na parze;)) Prostota jest tu kluczem, ale jest także efektowny i przepyszny oraz zdrowy;) Tym razem ze względu na to,iż to były imieniny mojej mamy to jak co roku gotujemy dla niej w prezencie;)) Rybę przygotowałam na parze w urządzeniu na prąd;)
Składniki:
Ryba w plastrach mogących się pozwijać – jaką lubimy tilapia, sola, halibut itp.
fasolka szparagowa
marchewka, brokuł, ziemniaki – jako dodatek
wykałaczki
2 sosy: z leśnych grzybów lub ziołowy z serków śmietankowych
Ja w swoim przepisie wykorzystałam solę, jako dodatek mini marchewki oraz obydwa sosy;)) Podanie jest typowo imieninowe;)) Życzę smacznego!!
Poniższe dwa zdjęcia obrazują jak winniśmy zwinąć rybę;))
Fasolkę zawijamy w rybę i spinamy wykałaczkami. Ja ze względu na intensywność sosów nie dodaję żadnych przypraw, ale możemy dodać sól i odrobinę papryczki chili;) Ryba może przywierać do naczynia do gotowania na parze. Na spodzie możemy umieścić żaroodporny talerz lub np. kapustę.
Rybę gotujemy na parze do 18 minut. I Gotowe;))
 Sosy:
 no niestety dość kaloryczne, ale za to niebo w gębie!
Z leśnych grzybów
Grzyby leśne suszone moczymy ok 10 minut w zimnej wodzie. Następnie przecedzamy je i gotujemy w nowo dodanej wodzie do miękkości;) Następnie znowu przecedzamy. W wodzie z odcedzonych grzybów rozpuszczany paski, trójkąciki serków topionych śmietankowych. Grzyby kroimy na małe kawałki. Gdy serki rozpuszczą się dodajemy grzyby oraz przyprawiamy solą i pieprzem;) W razie potrzeby zagęszczamy śmietaną. Sos ten idealnie nadaję się także do innych rodzai mięs. Jest super!!
Ziołowy z serków śmietankowych
W odrobinie wody rozpuszczamy serki topione śmietankowe dodajemy włoskie zioła, pieprz, sól oraz papryczkę chili. W razie potrzeby zagęszczamy odrobiną mąki rozrobionej z wodą lub śmietaną. Przepraszam,iż nie ma zdjęcia tego sosu – za szybko się rozszedł, a jak to bywa na imieninach pełno zamieszania przy gotowaniu;))
RADA! Rybę możemy zjeść na zimo, ale sosy zawsze powinny być gorące;)
Translate »