Archiwum MK Czytuje MK Gotuje

Napój z owocu granatu z mietą

Ojczyzną granatów jest Persja. Mityczna Afrodyta i czarująca Kleopatra zajadały się owocami granatów. Sok z tych owoców na ponad 3 razy więcej przeciwutleniaczy niż czerwone wino czy zielona herbata. Włączając je do naszej diety możemy przeciwdziałać procesom starzenia i wzmacniać nasze serce. Dziś coraz więcej wracamy do metod żywienia, które w smaczny i przyjemny sposób dbają o nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto granaty są afrodyzjakiem, a ich sok zawiera barwniki, które bardzo trudno wywabić z spowodowanych nim plam.
Na ten pomysł wpadłam, gdy przyjechali znajomi i wspomnieli, iż uwielbiają soki z dodatkiem granatu, więc postanowiłam spróbować no i te przeciwutleniacze, które dla każdego są zbawienne.
Ponadto polecam sposób na pozbawienie pestek granatu jaki podają Agata i Olga tzn. Kroimy granata na pół i uderzamy „kuchenną maczugą” w jego skorupę – owoce same wypadają;)))

Składniki:

2 granaty
0,5 – 2 szklanek wody
świeże liście mięty

Przygotowanie:

Z granata wyciągamy pestki i blendujemy z odrobiną wody. Następnie sok przecieramy przez sito do innego pojemnika. Na sitku pozostaną nam pestki. Sok rozcieńczamy wodą wedle uznania. Ja z 2 granatów otrzymałam 5 szklanek napoju. Do szklanki z nalanym napojem dodajemy liście mięty. Resztę napoju przechowujemy w lodówce.

Sok jest bardzo orzeźwiający i gaszący pragnienie. Mój mąż nie przepada za granatami, ale ten napój mu smakuje;) Napój możemy jeszcze bardziej rozcieńczyć i zrobić wodę granatową. Idealny na wiosnę i lato;)

 

 

 

 

 

Spodobał Ci się post? Był przydatny? Polub i poleć znajomym.

Translate »