in Anita Głowińska

Nowe książki z serii Kicia Kocia – Anity Głowińskiej

at
nowe-ksiazki-z-serii-kicia-kocia-anity-glowinskiej

Jakiś czas temu pisałam Wam o dwóch książkach z serii „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej. Dziś chcę Wam zaprezentować kolejne części przygód tej kotki, jej brata oraz przyjaciół. Dodatkowo w kilku książkach wystąpi jej brat Nunuś. Największymi zaletami tych książek jest ich prostota, pomoc w zrozumieniu podstawowych zagadnień i czynności, ukazują także jak wyglądają relacje między rodzeństwem. Dodatkowo książeczki z Nunusiem są kartonowe. Wszystkie strony są grube, twarde i do pewnego stopnia odporne na dziecięce ząbki. Publikacje z Kicią nie są usztywniane, ale kartki są śliskie i zrobione z odrobinę grubszego papieru niż standardowe. Całość jest bardzo kolorowa.

I tak Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na spacer przeżywając na nim przygody i odwiedzając różne miejsca od placu zabaw przez łąkę. Wraz z nimi dzieci spotkają auto czy pieska. Poza tym, ponieważ Nunuś jest mały, Kicia Kocia mu pomaga i tak jej młodszy brat będzie W kąpieli czy przyjdzie Pora spać. Książeczki pokazują poszczególne czynności w prosty i przystępny sposób. Wszystko podparte jest obrazkami, które są przyjemne dla oka i takie same w całej serii. Najbardziej podoba mi się część zatytułowana Kochamy, gdyż nie dość, że pomaga dziecku nazwać uczucia to jeszcze tłumaczy do pewnego stopnia, jakie czyny oznaczają, iż kogoś kochamy.

Na koniec opowiem o Witaminowym przyjęciu, w którym Kicia i Pacek dowiadują się jak zgubny wpływ na zdrowie i zęby mają słodycze w zbyt dużych ilościach i postanawiają przygotować witaminowe przyjęcie, na którym będą: owsiane ciastka, owoce i warzywa czy m.in. kompot. Bardzo podoba mi się, że książeczki te mają wymiar edukacyjny, większość ma jakiś morał i utrzymane są w podobnym stylu i tematyce. Cała seria dedykowana jest dzieciom w wieku od 2 do 6 lat i dla dzieci w tym wieku ją polecę. Oczywiście, jeśli dziecko nie potrafi jeszcze postępować z delikatniejszymi kartkami seria z Nunusiem będzie dla niego na początek lepsza.

 

O Kici Koci W bibliotece i Zima pisałam tutaj>>

Translate »