in Erotyka, Michelle A. Valentine, Obyczajowe, Romans

Phenomenal X – Michelle A. Valentine [opinia bez spoilerów]

at
phenomenal-x-michelle-a-valentine

Dziś chciałam Wam opowiedzieć krótko o pewnej powieści z „działu dla kobiet”, z którą wiązałam spore nadzieje. Jak się skończyła moja przygoda z „ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine ?

W „ Phenomenal X ” spodobało mi się to, że główny bohater Xavier – pochodził z Detroit, spodobała mi się historia jego przeszłości i zawód, który wybrał. Chciałabym by autorka bardziej skupiła się na jego przeszłości i obecnym konflikcie w sensie psychologicznym. Te wątki miały spory potencjał, a autorka potraktowała je według mnie bardzo powierzchownie. Na zasadzie akcja -reakcja. Mam nadzieję, że kolejny tom tej historii dostarczy więcej odpowiedzi i przez to opowieść będzie pełna. W końcu z jakiegoś powodu seria ta bardzo dobrze się sprzedała.

„Anna, nie wszystkim pisane jest szczęście. Niektórzy z nas są stworzeni do życia po ciemnej stronie mocy.”„ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine

 

Anna jest bardzo sympatyczną postacią, ale jednocześnie niesamowicie niedoświadczoną, przez co popełnia sporo głupich błędów, choć nie powiem, kiedy trzeba umie zawalczyć i postawić się. Wychowana pod kloszem, pozbawiona możliwości wyboru – wyrwała się z tego środowiska i spotkała mężczyznę tak innego od wszystkiego, co znała.

„Każdego z nas prześladują rzeczy, o których wolelibyśmy zapomnieć. Kluczem do wszystkiego jest niedopuszczenie do sytuacji, w której przeszkadzają nam w osiągnięciu szczęścia.”„ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine

 

Wszystkie te elementy fabuły połączone ze sobą są tak bardzo przewidywalne i są to tak bardzo powtarzalne motywy, że nie wywołały we mnie oczekiwanych emocji. Niegrzeczny chłopiec, nazbyt grzeczna i poukładana dziewczyna. Trudna przeszłość, mocne przyciąganie. Zazwyczaj nie przeszkadza mi to, iż tego typu opowieść posiada te wszystkie elementy, ale tutaj ciągle coś mi zgrzytało. Do tego miałam wrażenie, że zbyt dużo zwaliło się tej parze na głowę. Nie mieli ani chwili oddechu, nie było wystarczającej chwili idylli. Cały czas pod górkę, a zdecydowanie wolę, gdy te złe i dobre elementy się przeplatają. W pewnym momencie odczuwałam wręcz depresyjną atmosferę, a czuję, że zasługują oni na więcej. Szczególnie, że w dziwny sposób pasują do siebie. Może moja reakcja na nią to wina tego, że od początku autorka pisała tę powieść, w takiej formie, że nie wierzyłam w szczęśliwe zakończenie tej opowieści, a takiego oczekiwałam?

„Możesz mi wierzyć, piękna, że moja praca nie ma nic wspólnego z tęczą i różowymi jednorożcami.”„ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine

 

Zakończenie  „ Phenomenal X ” nie zaskoczyło mnie, choć muszę przyznać, że wywołało emocje. Byłam odrobinę wkurzona, że autorka zakończyła tę część w takim momencie. To, jakich wyborów dokonali bohaterowie , bo to ich działania doprowadziły do tragedii było czymś co bardzo mi się nie spodobało.  Jestem ciekawa, co autorka wymyśli w kolejnej części i co będzie dalej z tą parą i ich przyszłością.

„Nosisz w sobie zbyt wiele światła, by dać się pogrążyć w mroku.”„ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine

Podsumowując „ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine to romans z wątkami obyczajowymi, dramatycznymi i erotycznymi. To opowieść, w której przeszłość rzutuje na przyszłość bohaterów, a oni walczą z nią szukając swojego miejsca i drogi. Jak pisałam było sporo elementów, które mi nie odpowiadało, ale nie znaczy to, że Wam ona nie przypadnie do gustu. Wiem, że ma sporo zwolenników, ale z motywem walki na ringu czy to prawdziwej czy wyreżyserowanej czytałam kilka o wiele lepiej skonstruowanych powieści. Bardziej spójnych, z mniej przewidywaną fabułą i bohaterami oraz z mniejszym natężeniem dramatu. Choćby seria Bezlitosna siła od Agnieszki Lingas- Łoniewskiej czy książki Vi Keeland. Jestem bardzo ciekawa, co Wy o niej myślicie? Dajcie znać w komentarzach.

„Oddałbym duszę diabłu, żeby tylko móc Cię chronić, bo ty jesteś tego warta. Nigdy nie pozwolę, żeby ktoś Cię skrzywdził. Nigdy.”„ Phenomenal X ” – Michelle A. Valentine

Phenomenal X – Michelle A. Valentine

Seria Hard Knocks

Z okładki „Otoczony kultem swoich fanów gwiazdor sportu, ułożona dziewczyna z dobrego domu i jedna noc, która zmieniła życie ich obojga. ” Phenomenal X ” Michelle A. Valentine to wciągająca i trzymająca w napięciu od początku do samego końca opowieść o sławie, namiętności i wielkim świecie, który okazuje się mieć swoje ciemne strony.”

Share:
Translate »