in Kucharskie

Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne

at

Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne to przepięknie wydana książka zawierająca krótki opis zwyczajów wielkanocnych, niezwykle pomysłowe dekoracje oraz przepisy, z których możemy korzystać nie tylko podczas najważniejszego chrześcijańskiego święta w roku.

Na zdjęciach możecie zaobserwować w jaki sposób przedstawione są przepisy nie tylko na potrawy, ale i iście wiosenne dekoracje. Czapeczki na jajeczka, wiosenne wazony, materiałowe pisanki. Potrawy nie posiadają tylko opisu składników i przygotowania ich, ale i specyfikację dotyczącą m.in. liczby porcji, kaloryczności, czasu przygotowania potraw czy okazjonalnych porad dotyczących prezentacji, podawania pożywienia.

Wielkanoc kojarzy Nam się z jajkami, pieczonym i gotowanym mięsem oraz ciastami. Babki, serniki, mazurki. Schaby, szynki, pieczenie. Jajka faszerowane, w galarecie, zakąski z jajek. To i jeszcze więcej znajdziecie w tej pozycji, którą szczerze polecam! Książka dla mnie jako osoby, która uwielbia wykorzystywać przepisy z takich publikacji. Jest pełna pomysłów i korzystać z niej możemy, gdy Nam ich brak, ale także, gdy chcemy przygotować coś nowego i/lub tradycyjnego.

I na koniec co najważniejsze. Według mnie to my tworzymy święta i ich atmosferę. Wspólne przygotowywanie posiłków nie tylko potrafi scalać ludzi, ale i przynosić im frajdę, dlatego gotujemy razem, jedźmy razem i radujmy się razem, w tym świątecznym okresie. Pozdrawiam Was cieplutki!

Potrawy i Zwyczaje Wielkanocne, Wydawnictwo Publicat SA, s.159 
Share:
Translate »