Cecelia Ahern Ksiażki MK Czytuje Obyczajowe Romans

[recenzja/opinia] Cecelia Ahern – Zakochać się

Według mnie ludzie dzielą się na trzy grupy: osoby, które pomogą każdemu, osoby, które pomogą tylko bliskim i osoby, które pomagają tylko sobie. Bohaterka powieści Zakochać się – Christine, to postać należąca do pierwszej grupy, która mimo różnych przeciwności losu pragnie żyć. Uzależniona od różnego rodzaju poradników, pomaga innym prowadząc biuro pośrednictwa pracy. Pewnej nocy spacerując, zauważa na moście mężczyznę, który pragnie odebrać sobie życie. Zawiera z nim pakt, w którym Adam obiecuje, iż nie targnie się ponownie na swoje życie, jeśli przekona go ona do tego, iż warto zostać, warto żyć, warto kochać i doświadczać każdych emocji – i tych złych, i tych dobrych przed jego 35-tymi urodzinami. Christine podejmie najbardziej zwariowane próby, by osiągnąć zamierzony cel.
Zakochać się to romans z wątkami obyczajowymi, z typowymi dla Ahern elementami. Tragedie targają życiem bohaterów, by mogli odkrył siebie i świat na nowo, i oczywiście odkryć miłość. To dobra opowieść, która wciąga i pozwala zastanowić się nad tym co tak naprawdę ważne jest w naszym życiu, i że nie warto tracić nadziei – każdemu z nas może przytrafić się chwila zwątpienia, ale należy walczyć i czerpać z niego pełnymi garściami. Kiedy – jak nie teraz? Fabuła jak pisałam jest dość typowa dla Ahern i może to być plusem lub minusem, w zależności to czego szukacie w książkach. Dla mnie była to dobra powieść na ten wakacyjny czas, w którym lubię lżejsze lektury. Jednak czytając ją chciałabym poczuć większą pasję, więcej chemii pomiędzy dwójką bohaterów. Poza tymi drobnymi niedociągnięciami,  w powieści znalazło się kilka wesołych akcentów, a bohaterowie mimo swoich małych dziwactw i wręcz czarnego humoru są niesamowicie sympatyczni.
Podsumowując Zakochać się to lektura idealna na lato, dla fanów autorki oraz lubiących romanse z wątkami obyczajowymi. Lektura dobra i lekka w odbiorze, choć osobiście bardziej podobały mi się P.S. Kocham Cię czy Sto Imion. Na koniec chciałam wam zaproponować jedną z moich ulubionych piosenek, która według mnie idealnie wpisuje się w tę powieść. Polecam obie gorąco wszystkim zainteresowanym.

| Zakochać się | Sto Imion | P.S. Kocham Cię | Love, Rosie |

Zakochać się [Cecelia Ahern]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

przycisk muza dobry

Translate »