in Obyczajowe, Przygodowe, Tadeusz Biedzki

Zabawka Boga – Tadeusz Biedzki

at
zabawka-boga-tadeusz-biedzki

Zabawka Boga to opowieść, która poprowadzi nas w podróż ku przeszłości. Autor dostaje list od zaprzyjaźnionego zakonnika Andrzeja z Etiopii, który prowadząc badania starych ksiąg i dokumentów trafia na wskazówki dotyczące wielkiego skarbu sprzed dwóch tysięcy lat. Autor na prośbę mnicha wyrusza wraz z żoną Wandą do klasztoru na Synaju gdzie odbiera kopertę z zaszyfrowanym wierszem i dalszymi wskazówkami. Bohaterowie wyruszają w cudowną podróż śladami osób z przeszłości. To podróż łącząca prawdę z fikcja w zależności od tego kim jesteśmy i w co wierzymy. Wraz z Biedzkim cofniemy się także do Syrii, Judei, Jerozolimy czy Efezu i zaczynając od roku 36 n.e rozpoczniemy przygodę z Miriam, Janem, templariuszem Rymundem i Lalibelaem – królem Etiopii.

„Każdy dzień jest podróżą przez historię.” Jim Morrison

Zabawka Boga to historia pełna mistycyzmu. To podróż marzeń od Jerozolimy do Efezu, którą każdy z nas chciałby przeżyć. Książka napisana jest w przyjemny sposób. Przepięknie wydana z masą zdjęć, obrazów i map – czyniących tę historię bardziej realną. Bohaterowie książki to ludzie wiodący ciekawy, czasem niebezpieczny żywot. Akcja nie jest wartka, ale nie przeszkadza nam to jeśli lubimy książki w formie przypowieści, w której zawarta jest fikcja połączona z historią w iście podróżniczym stylu. Dla mnie była to podróż w nieznane – gdyż nigdy wcześniej nie czytałam tego typu książki. Wycieczkę uważam za udaną, choć przekonałam się, że książki podróżnicze to nie mój ulubiony rodzaj powieści. To czego mi zabrakło to: większej wartkości akcji oraz tajemniczości związanej z poszukiwaną zagadką, ale to już kwestia gustu.

„W górach najkrótsza droga wiedzie od szczytu do szczytu, ale po to trzeba mieć długie nogi. Przypowieści winny być szczytami, a ci, do których się mówi – wielcy i rośli. „Fryderyk Nietzsche

Podsumowując Zabawka Boga to książka podróżnicza, która zabierze Nas w przeszłość, ukaże kawałek historii i przemówi do nas tajemnicami i mistycyzmem.
Tytuł: Zabawka Boga
Autor: Tadeusz Biedzki
Data i miejsce wydania: 2013, Pelplin
Wydawnictwo: Bernardinum
Ilość Stron: 328
Seria: –
Share:
Translate »