Zdradziecka królowa - Danielle L Jensen
bookexpress Danielle L. Jensen Fantastyka Ksiażki MK Czytuje Przygodowe

Zdradziecka królowa – Danielle L. Jensen

W lutym tego roku pisałam Wam o pierwszym tomie cyklu Królestwo mostu Danielle L Jensen. Książka ta spodobała mi się, choć ze względu na to, iż widziałam w niej wiele powtórzeń z Trylogii Klątwy nie wywołała ona u mnie zachwytu. Kilka miesięcy później w moje ręce trafił drugi tom, czyli Zdradziecka królowa i muszę Wam powiedzieć, że mnie on zachwycił. Tym jak potoczyła się historia, tym, jacy byli główni bohaterowie i jakie emocje wzbudzała ta opowieść.

Fabuła, akcja i główni bohaterowie

Zdradziecka królowa jest według mnie o wiele lepszą, bardziej przemyślaną i nie „kopiującą” typ postaci, relacje między głównymi bohaterami powieścią z tej serii. Po pierwsze jest to naprawdę dobra fantastyka dla młodzieży, która może też przypaść do gustu starszym czytelnikom, jeśli lubią autorkę lub motyw przygodowe oraz motyw drogi. Gdyż zarówno Lara, jak i Aren przebywają pewną drogę – nie tylko tę standardową w formie podróży, ale i mentalną. Zmieniają się, dorastają, podejmują różne decyzje i dowodzą swoich racji. Są gotowi do poświęceń, choć cała ta podróż nie obyła się bez bólu, płaczu i przezwyciężania słabości oraz nieufności.

To co mi się najbardziej podobało…

Bardzo podobało mi się jak ta dwójka współgrała mimo różnic, mimo niewiadomych i bólu, który sobie nawzajem sprawiali. Jednak największym plusem tej historii jest dla mnie fabuła oraz zwroty akcji – dostarczają one masy emocji, nie pozwalają usiedzieć spokojnie podczas lektury. Byłam naprawdę podekscytowana czytając kolejne rozdziały. Danielle L Jensen bardzo dobrze oddawała słowem emocje bohaterów. Język powieści także był do niej świetnie dopasowany. No i w tej historii pojawiają się siostry Lary, które wprowadzają kilka intrygujących, czasem zabawnych wątków. Za to mieszkańcy Ithicane, dla których Lara jest zdrajczynią czynią tę opowieść jeszcze ciekawszą, gdyż ich podejście do niej powoduje, że „serce Arena musi walczyć z obowiązkiem wobec poddanych”. To jak autorka rozwiązała ten problem jest czymś naprawdę fajnym, a jednocześnie prostym.

Czy polecam?

Tak. Z pewnością czytelnicy znający Danielle L Jensen dopatrzą się w tej opowieści kilku powtórzeń z innych jej książek, ale dla tego, co się dzieje w Zdradzieckiej królowej warto poznać tę opowieść. Jest w niej walka serca z rozumem, sporo zwrotów akcji i niespodziewanych splotów fabularnych. Jest motyw drogi, przygody i romansu. Jest walka o lepsze jutro oraz wątki dotyczące poświęcania siebie w imię lepszego świata. Polecam gorąco fanom tej pisarki i osobom, które lubią młodzieżowe fantasy.

Translate »