bing
Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje OkiemMK

3 książkowe propozycje dla wielbicieli Binga!

Mia od czasu do czasu lubi obejrzeć sobie animacje z Bingiem! W roli głównej. Muszę przyznać, że jest to bajka, która w najprostszy sposób potrafi pokazać, że pewnych rzeczy nie należy się bać, jak najłatwiej rozwiązać pewne problemy, pokazuje także, że nawet, jeśli czasem nam się coś nie uda to „porażkę” możemy zmienić w „sukces”. Ponadto pokazuje codziennie życie, problemy czy uczy reakcji i podstawowych zjawisk. Dzieciaki w wieku 3-6 lat z powodzeniem mogą ją nie tylko oglądać, ale i czytać.

Bing – Pada deszcz. Książeczka z okienkami

Mia ma 4,5 roku, ale nadal uwielbiam książeczki z okienkami i jak możecie się spodziewać to ta z prezentowanej w tym poście trójki przypadła jej do gustu. Książeczka może i jest prosta, ale poszukiwanie poszczególnych elementów, możliwość dodawania własnego tekstu (ogranicza nas wyobraźnia) sprawia, że jest to bardzo atrakcyjna publikacja. Do tego daje możliwość ćwiczenia pamięci, oraz naukę kolorów.

bing okienka

Bing – Bajki 5 minut przed snem

Kolejną ulubioną są 5 minutowe bajeczki. Są to swego rodzaju skróty niektórych odcinków kreskówki. Ich objętość jest idealna by przeczytać jedną czy dwie przed snem. Plusem jest także to, że dzieci znające animację mogą przeżywać przygody ulubionego bohatera powtórnie. Mia najbardziej lubi opowiadania „Klocki” i „Śniadaniówka”. Akurat one pokazują jak zażegnać konflikty, jak się dzielić, jak współdziałać.

bing 5 minutowe bajeczki

Bing – książeczka do wyklejania

Na koniec została książeczka do wyklejania, którą polecam przede wszystkim na wyjazdy, gdyż jest lekka, a naklejki są wielokrotnego użytku. Pobudza wyobraźnię, daje możliwość tworzenia własnych historii i opowiadania ich. Mia bardzo lubi tę serię, a naklejki muszę przyznać, że wyglądają już teraz po około 9 użyciach na takie, które rzeczywiście były używane. Podoba mi się także to, że strony są dość mocne, z grubszego, śliskiego papieru przez to nie niszczą się szybko.

bing książeczka do wyklejania

Podsumowanie – dla kogo będą najlepsze?

Wszystkie 3 publikacje z przygodami Binga szczerze polecamy. Wszystko zależy, dla kogo i w jakim celu chcecie je kupić! Pierwsza będzie dobra już nawet dla 2,5-latków, gdyż ma grube twarde strony i jest dość prosta, ale atrakcyjna ze względu na okienka. Drugą może być czytana maluszkom w każdym wieku, a te, które zaczynają samodzielną przygodę z czytanie także powinny być zadowolone, gdyż tekst jest dość prosty, a litery duże. Ostatnia pozycja, czyli wyklejanka to bardziej zabawa i nauka w jednym pobudzająca wyobraźnię.

Translate »