dziewczyny z wypiekami
Ksiażki Kucharskie Kuchnia MK Czytuje MK Gotuje

Dziewczyny z wypiekami – Sugar Lady & Candy Gold [przepisy na 4 pory roku]

„ Dziewczyny z wypiekami ” Sugar Lady & Candy Gold to przepięknie wydana książka kucharska ze słodkościami. Przepisy na desery ukazane są w kreatywny, artystyczny sposób. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i dobór składników. Małe dzieła sztuki.

Z pewnością to książka dla tych co lubią piec i mają o tym przynajmniej podstawowe pojęcie czy lubią eksperymentować z nowym ujęciem klasycznych przepisów lub przygotowywać potrawy zgodnie z porami roku i dostępnymi wtedy składnikami. Czy to m.in. z dynią i jabłkiem – jesienią, malinami, różami czy truskawkami – wiosną, brzoskwiniami i morelami czy wiśniami – latem oraz bananami i pomarańczami – zimą. Znajdziecie tu m.in. budynie, ciasta, faworki, konfitury, ciastka, lody, muffinki, tarty, truffle, soki czy musy. Smaki m.in. włoskie, hiszpańskie czy polskie . Autorki czerpią z wielu kulinarnych kultur. Wybór jest ogromny i urozmaicony, a instrukcje przejrzyste. Mnie najbardziej nęci szarlotka i lody piernikowe.

dziewczyny z wypiekami sernik dyniowy

„ Dziewczyny z wypiekami ” Sugar Lady & Candy Gold to idealna pozycja na prezent. Na pewno nie jest to książka dla osób na diecie lub takich, które muszą unikać glutenu, cukru czy tłuszczu. Autorki korzystają z tradycyjnej mąki, cukru, nabiału lub tłuszczy i nie stosują ich w minimalnych ilościach. Ja niestety z niej nie skorzystam, gdyż jak wiecie muszę być na ostrej diecie związanej z endometriozą, ale zdecydowanie polecam zainteresowanym. I już wiem kto ją otrzyma i będzie się nią cieszył, a ja będę zazdrościć, że będzie jeść te pyszności.

O autorkach

Agata Stankiewicz − z wykształcenia kosmetolog i fizjoterapeutka. Po godzinach cukiernik-amator. Pieczenia ciast i tortów nauczyła się sama. Cukierniczą wiedzę, opartą na bogatym doświadczeniu, przekazuje na popularnym kanale Sugarlady na Youtubie, tak aby każdy mógł przyrządzić w swojej kuchni coś słodkiego. Uwielbia tworzyć nowe połączenia smakowe.

Małgorzata Nagat − prowadzi pracownię cukierniczą „Candy Gold”, w której na co dzień spełnia się artystycznie i zaskakuje smakiem tworzonych słodkości. Ma grono stałych klientów, powiększające się z każdym wysłanym w świat tortem. Zwyciężczyni drugiej edycji konkursu telewizyjnego dla cukierników-amatorów „Bake off – Ale ciacho!”.

dziewczyny z wypiekami

 

Translate »