in Kucharskie

5-minutowe ciasta z kubka – Jennifer Lee [opinia]

at
5-minutowe-ciasta-z-kubka-jennifer-lee-opinia

pięciominutoweciastazkubkaopiniaokiemmkDawno nie pisałam Wam o żadnej książce kucharskiej, dlatego dziś przychodzę z propozycją od G.W. Publicat pod tytułem: 5- minutowe ciasta z kubka. Prawie 100 pysznych ciast z mikrofalówki autorstwa Jennifer Lee. Bardzo zainteresowała mnie ta pozycja, gdyż swego czasu było sporo reklam i w sklepach można znaleźć wiele gotowych mieszanek czy paczuszek z ciastami do zrobienia w mikrofali. Jak wiecie nie lubię gotowych deserów i potraw, szczególnie tym przetwarzanych, ale cenię sobie czas spędzony w kuchni. Stąd te 5-minutowe desery. Do tej pory wypróbowaliśmy z mężem 3 przepisy. Nasunęły mi się po ich sporządzeniu 3 wnioski.

Po pierwsze desery były dobre. Po drugie należy dokładnie pilnować miar i wag. Po trzecie desery były proste do zrobienia, choć aby zmieścić się w tych 5-minutach trzeba mieć wszystko przygotowane i oczywiście posiadać potrzebne składniki.

Ogromnym plusem tej publikacji jest ilość przepisów i ich eklektyczność. Od ciast dla czekoladoholika, po te owocowe, z czterech składników, niskokaloryczne, bezglutenowe czy pikantne, świąteczne lub te z alkoholem. Możliwości jest wiele. Dobrze, że autorka pomyślała o osobach uczulonych na gluten czy tych, którzy nie mogą lub nie chcą jeść zbyt kalorycznie.

Jak pisałam przepisy są proste w wykonaniu, ale bezwzględnie trzeba trzymać się ich punk po punkcie. Lee już na początku podaje jakie: urządzenia, naczynia i przybory kuchenne będą niezbędne przy przygotowywaniu tych ciast. Należy także pamiętać by proszek do pieczenia czy soda były świeże, no i mieć w zapasie trochę świeżych składników do przyozdobienia czy bitą śmietanę do dekoracji.

W 5-minutowych ciastkach z kubka najbardziej podoba mi się ich idea. Jemy mniej słodkiego, gdyż przygotowujemy sobie niewielkie porcje. Nie straszą, stresują czy zachęcają nas blaszki pełne ciast 🙂

Na koniec warto dodać, że książka mimo miękkiej okładki wydana jest bardzo ładnie. Całość wypada spójnie i estetycznie. Zdjęcia zdecydowanie zachęcają. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak ta publikacja wygląda.

Podsumowując 5- minutowe ciasta z kubka. Prawie 100 pysznych ciast z mikrofalówki autorstwa Jennifer Lee to dobra publikacja dla osób lubiących różnorodność i chcących ograniczyć spożywanie słodkości do niewielkich porcji. Polecam zainteresowanym.

 

Translate »