Kuchnia MK Czytuje poradniki

Po pierwsze joga – Paulina Holtz i Ewelina Godlewska [opinia]

poprostujogaokiemmkopiniaJoga – od dawna marzę by się z nią zmierzyć. Podoba mi się jej idea. Mam wrażenie, że to cała ideologia i sposób na życie. Jeśli chodzi o sport to zdecydowanie lubię intensywne ćwiczenia i jestem długodystansowcem – pływam, biegam, spaceruję, a joga to jednak spokój, czasem bezruch i co najważniejsze sposób na wyciszenie, którego z chęcią bym zaznała. W promieniu 60km od mojego domu nie ma miejsca, gdzie mogłabym uczestniczyć w jakiś zajęciach, dlatego zainteresowałam się pozycją Po pierwsze joga autorstwa Pauliny Holtz i Eweliny Godlewskiej. Muszę przyznać, że publikacje znanych osób czy cele brytów odrobinę mnie do siebie zraziły, ale po zapoznaniu się z doświadczeniem obu pań przestałam mieć wątpliwości. Odznacza je pasji i miłość do niej.

Muszę przyznać, iż ze względu na nawał obowiązków na razie jestem na początku drogi i przechodzę pierwsze etapy dotyczące jogi, ale publikacja ta jest na tyle czytelna i łatwa w odbiorze, że chcę spróbować. Podoba mi się nie tylko motywacja, którą można w niej znaleźć, ale i etapowość. Naprawdę uwierzyłam, że wszystko zależy ode mnie i jeśli będę cierpliwa i nie będę przejmować się porażkami osiągnę sukces. Najważniejsze są małe kroczki i wystarczy to, że będę lepsza dziś, niż byłam wczoraj. Takie podejście trafia do mnie.poprostujogaopiniaokiemmk

Poza typową motywacją, znajdziecie tutaj także informacje o sprzęcie potrzebnym do ćwiczeń oraz zestawy ćwiczeń wraz z odpowiednimi opisami i zdjęciami. Książka wydana jest w estetyczny sposób, okładka jest giętka, a zdjęcia i obrazki ładne i czytelne. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć jak ta publikacja wygląda w środku.

Jedyne „ale” tak naprawdę nie znajduje się w tej książce, ale w tym, że najpierw chciałabym jednak pojawić się na dwóch czy trzech zajęciach z instruktorką, która oceniłaby czy robię wszystko poprawnie i czy nie zrobię sobie krzywdy. Ktoś z Was trenuje jogę? Jakie są Wasze rady?

Podsumowując Po pierwsze joga autorstwa Pauliny Holtz i Eweliny Godlewskiej to publikacja, która zachęca do rozpoczęcia przygody z joga i odnalezienia w sobie równowagi i spokoju.

Translate »