Agnieszka Krawczyk Ksiażki Marta Guzowska MK Czytuje Opowiadania Thriller/Kryminał

Agnieszka Krawczyk, Marta Guzowska – Cztery zbrodnie na cztery pory roku

Zbrodnie możemy odkryć wszędzie, a motywy i sposobność mogą pojawić się w każdej chwili. Zbrodnia, a właściwie jej zamiar mogą wykiełkować wiosną, zostać zauważone w gorących piaskach na plaży, pojawić się pod opadającymi liśćmi i ukazać, gdy stopnieje kilkumiesięczny śnieg. Zbrodnie rodzą się z potrzeby – chorej potrzeby i przeświadczenia, iż jest to konieczne i jedyne rozwiązanie. W „Czterech zbrodniach na cztery pory roku” odkryjemy zamarznięte zwłoki, tajemnicze wypadki, nieprzewidzianą śmierć w ramach dziecinnej zabawy, która uderzy po latach z niespodziewaną siłą. To opowieści, w których odkryjemy zainteresowania i pomysły autorek, które rodzą się cały czas. Trujące rośliny, nawiązania do „Kataru” Lema, zbrodnie na wyjazdach integracyjnych, mordercze pomniki. Opowiadania ze zbrodnią w tle odpowiednie na każdą porę roku, które odkryjemy zagłębiając się w tych krótkich historiach…

Cztery zbrodnie na cztery pory roku – to lekkie i przyjemne opowiadania. Pełne różnorodnych charakterów i sytuacji, które mogłyby wydarzyć się naprawdę. To przygoda, którą możemy odkryć czekając w kolejne u lekarza, przed wizytą u kosmetyczki czy dojeżdżając do szkoły, pracy – autobusem lub pociągiem. Jeśli podobały Wam się „Kryminalny Wrocław. Mroczne Przechadzki po mieście”, „Memento”, czy „Ofiara Pilikseny” to spodobają Wam się te 4 krótkie historie, w których widać autorki i smaczki, które Nam serwują. Pani Agnieszka pisze bardziej subtelnie, lekko – powoli wkradając się w łaski czytelników i zarażając ich historią, która w pewnym momencie nabiera szalonego tempa, by ukazać Nam jej źródła. Pani Marta pisze bardziej agresywnie i specyficznie, jej styl uzależniony jest często od charakteru i pochodzenia postaci, co zarówno książkom jak i opowiadaniom nadaje ciekawy wydźwięk.
Podsumowując Cztery zbrodnie na cztery pory roku to opowiadania, których głównym motywem jest zbrodnia – jej źródła i konsekwencje. To lektura idealna, gdy mamy chwilę czasu, oczekujemy np. na wizytę u dentysty i chcemy zapewnić sobie w tym czasie chwilę rozrywki. Polecę ją osobom lubiącym kryminały i krótsze formy czytelnicze.
Tytuł: Cztery zbrodnie na cztery pory roku
Autor: Agnieszka Krawczyk, Marta Guzowska
Wydany: Kraków, Wiedeń 2014
Ilość Stron: 74
Seria: –
Wydawca: wersja e-book Legimi.com – cena 4,99 zł
z 

Spis treści:

WIOSNA: DRZEWO SAMOBÓJCÓW, Agnieszka Krawczyk 
LATO: KWESTIA CZASU, Marta Guzowska 
JESIEŃ: WYJAZD INTEGRACYJNY, Agnieszka Krawczyk 
ZIMA: ZIMNY PORANEK, Marta Guzowska
Translate »