bookexpress Erotyka J.J. McAvoy Ksiażki MK Czytuje Romans Sensacja/Akcja

American Savages – J.J. McAvoy

Trzeci tom serii Ruthless People został wydany w Polsce! Liam i Melody powrócili. Od dawna ich uwielbiam – mam ten cykl w oryginale i bardzo mnie cieszy, że jest on u Nas wydawany. Na naszym rynku jest masa powieści mafijnych z wątkami romantycznymi i erotycznymi, ale ta konkretna seria ma w sobie kilka elementów, które sprawiają, że to właśnie po nią warto sięgnąć, a wiele innych nie dorasta jej do pięt.

Po pierwsze główne postaci. Naprawdę dają czadu, są bezwzględne. Trup w tych opowieściach ściele się gęsto, a okrucieństwo bohaterów jest na porządku dziennym. Poza tym ile znacie książek tego typu, w których to kobiety wymiatają i to ich bardziej boją się wszyscy? Taka jest Melody – nieprzewidywalna, przerażająca i niebawiąca się w półśrodki.

Kolejnym elementem jest wartkość fabuły i brutalność świata. Tutaj naprawdę sporo się dzieje. Jak pisałam zbrodnie, mafijne interesy, wykaszanie konkurencji czy walka o swoje i rodzinę są na porządku dziennym. Poza tym autorka nie boi się uśmiercać poszczególnych postaci czy sprawiać, że zmieniają się one na lepsze lub gorsze lub np. zmieniają strony. Bardzo mi się to podoba, bo powoduje, że opowieść jest bardziej nieprzewidywalna, zaskakuje.

Oczywiście jest też wątek miłosny, są wątki erotyczne, ale idealnie dopasowane do całej opowieści. Bardzo nietypowe z elementami szaleńczego uczucia, ostrości i niechęci do tego, że ono może sprawić, iż stają się oni wrażliwi.

American Savages podnosi poprzeczkę względem poprzednich części, bo nie dość, że akcja się zagęszcza, a my poznajemy nowe fakty, które sprawiają, że wiele wątków z poprzednich tomów się wyjaśnia, to jeszcze bohaterowie przechodzą przeróżne przemiany. Są też tacy, którzy autentycznie mnie zaskoczyli. Co prawda autorka dawała pewne sygnały, okruszki, że pewne rzeczy się wydarzą, ale jakoś nie mogłam uwierzyć, że poszczególne postaci się do tego posuną.

Podoba mi się wątek zaginięcia Melody i przebywanie Liama w więzieniu. Podoba mi się to jak rozprawiają się z przeciwnikiem. Niebezpieczne zajęcie sprawia, że los rzuca im wiele kłód pod nogi, ale oni i tak dają sobie radę, choć oczywiście to ich zmienia. No i pojawiają się konsekwencje różnych działań. Niektóre przykre, smutne czy poważne.

Wiem jak się ta seria kończy. Wiem, co się wydarzy, ale i tak czekam na kolejne tomy wydane po polsku. Jeśli lubicie klimaty mafijne przemieszane z wątkami erotycznymi i romantycznymi, ale w ostrzejszym wydaniu to ta seria powinna się Wam spodobać. Dla mnie idealne książki dla kobiet z wątkami sensacyjnymi. Gorąco polecam.

Translate »