Gry i zabawy dla dzieci Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje

Zestaw fanki. Barbie [krótka opinia]

Dziś krótko o fajnym zestawie dla wielbicielek Barbie. Zestaw ten składa się z 4 książeczek kreatywnych i dwóch papierowych lalek, które można przebrać w kilka wariantów papierowych strojów m.in. barbie – malarkę czy barbie w sukni balowej.

Część książek z tego zestawu możecie zakupić osobno, ale w pakiecie wychodzą o wiele taniej. Mii ulubionymi częściami poza laleczkami (teraz ma jakąś fazę na przebieranie wszystkiego) są „Zgrana paczka” i „Scenki z naklejkami”. Tę drugą mieliśmy już wcześniej i jest to książeczka, która zawiera kartki z pustymi pomieszczeniami, miejscami, a do tego naklejki z postaciami, przedmiotami, zwierzętami czy jedzeniem. Dzięki niej dziecko może tworzyć własną historię. „Zgrana paczka” to przede wszystkim zadania i naklejki do nich – od rebusów, labiryntów, po ćwiczenie spostrzegawczości, liczenie i początki czytania. Młodsze dzieci z pewnością będą potrzebowały przy niej pomocy dorosłych. Wspólna nauka przez zabawę to jest to, co bardzo lubię.

Kolejną książeczką jest „Barbie w świecie gier”. Jest to kolorowanka z zadaniami, choć przeważają w niej jednak rysunki do kolorowania. Zadania są na poziomie przedszkolaków. Liczenie do 10-ciu, rysowanie konkretnej ilości kształtów czy łączenie w pary. Jest to dość krótka książka dla dzieci. Zaledwie 16 stron.

Ostatnią książeczką jest „Barbie. Baw się kartami” to 24 stronicowa publikacja, która zawiera karty z postaciami z Barbie w różnych wariantach. Trzeba odszukać konkretną kartę i na jej wzór uzupełnić naklejkami obrazki na poszczególnych stronach. Jest też kilka gier planszowych, kilka zadań typu „policz i znajdź odpowiednią liczbę”. Karty można także wykorzystać do prostych i podstawowych gier karcianych. W zestawie nie ma pionków czy kości. W to trzeba zaopatrzyć się samemu.

Zestaw fanki. Barbie będzie idealny dla młodszych fanek tej bajki/postaci, które lubią zabawy kreatywne, zadania na spostrzegawczość czy wyklejanki. Z pewnością sprawdzi się on, jako drobny prezent, a cena zestawu jest niższa niż gdybyście kupowali je osobno. Polecam zainteresowanym.

Translate »