Archiwum ciąża Ja w obiektywie

[ciąża] Trzy rzeczywiście niezbędne gadżety dla kobiet w ciąży.

ciąża logo

Ciąża i jej przebieg to dla mnie kompletna nowość. Wiele w moim życiu się zmieniło. Nie wszystko mogę robić, nie w każdej sytuacji jest mi wygodnie czy bezpiecznie, dlatego wkroczyłam do czeluści Sieci i buszowałam w Internecie, by znaleźć przedmioty czy gadżety, które ułatwią mi funkcjonowanie w tym jakże nowym dla mnie stanie. Zaznaczam, iż post ten nie jest sponsorowany, po prostu mam nadzieje, że zagubione tak jak ja na początku, kobiety skorzystają na pozyskanej przez mnie wiedzy.

1. Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży. Dość drogi gadżet, bo nowy kosztuje z przesyłką około 300zł, ale za to dolna część pasów znajduje się na udach. Brzuch przy hamowaniu czy jeździe nie jest uciskany. Używam go już 3 miesiąc i jestem bardzo zadowolona. Plusem jest także to, że można je odsprzedać nawet za 3/4 ceny, choć ja mam zamiar go sobie zostawić i możliwie, że będzie wędrował po rodzinie, jeśli nie będzie mi potrzebny. Oczywiście znajdziecie tańsze odpowiedniki, ale one opuszczają pas pod brzuch i według mnie nie są tak bezpieczne i wygodne jak ta wersja.

nakładkapasy ciąża

2. Poduszka do spania dla kobiet w ciąży. Istnieją dwa typy: rogalik i taka jak na zdjęciu poniżej do spania na boku i jednocześnie świetna dla kobiet w ciąży mających już okazały brzuszek. Rogalik kosztuje około 100 zł, ja prezentowaną na zdjęciu kupiłam w za 35 zł na wyprzedaży. Naprawdę dobrze się na niej śpi, choć pierwsze miesiące spałam z małą i podłużną poduszką między nogami – wygodny i tańszy zestaw.

poduszka ciążowa

3. Spodnie ciążowe z pasem na brzuch i przedłużka do stanika. Osobiście uważam, że w dobie ubrań oversize kobiety nie muszą kupować nie wiadomo ilu ich rodzai, gdyż sam dopisek „ciążowe” powoduje, że cena za te ubrania jest kosmiczna. To co ja polecam to spodnie nie ważne czy długie czy krótkie z pasem na brzuch prezentowane poniżej. Polecam także zakup tych ubrań w sklepach stacjonarnych, ponieważ rozmiarówka jest najróżniejsza. Posiadam ciążowe ogrodniczki rozmiar 36, w których mam nadal sporo luzu, ale i dwie inne pary spodni w rozmiarach 38-40. Uważam, że są niezastąpione, a i brzuszek jest dodatkowo ocieplany i co najważniejsze to prawdziwa wygoda, nic nie uciska. Kolejnym elementem są staniki – kosztują naprawdę sporo, a te do karmienia piersią najlepiej kupować w bardzo zaawansowanym stanie. Rozwiązaniem są przedłużki, które kosztują do 15 zł i zdecydowanie ułatwiają życie. Można je kupić w kilku kolorach. Sama używam i szczególnie polecam. Pozostała część ubrań powinna być według mnie kupowana tylko jeśli jest to konieczne. Ja np. będę rodzić w okolicach marca i jeśli zajdzie taka potrzeba to kurtkę kupię dopiero wtedy, gdy w obecnych nie będę się mieścić – nie ma co kupować na zapas. Wydatków przy ciąży i później dziecku jest wystarczająco dużo.

spodnie ciążowe ubraniaciazowe

To by było na tyle. Do tej listy dodałabym jeszcze kilka kosmetyków, ale o nich i o odpowiednim odżywianiu oraz o tym co nam wolno jeść i pić, a co nie będzie osobny post.

Czy dodalibyście coś do tej listy? Jak wam się ona podoba? Przydatny post? Chcecie więcej?

Translate »