Dietetyczne Kucharskie

Czy jedzenie może Nas leczyć? Jak na Nas wpływa?

Czy jedzenie może Nas leczyć? Jak na Nas wpływa? Pamiętacie Razowe Mufinki i  recenzje książki „Dieta Garstkowa”? Dziś będzie o przepisie na zdrową i szczupłą sylwetkę, który przedstawia Nam Pani Dr Lewitt w swojej książce, która jest poprzedniczką Diety Garstkowej. Książka ta zawiera szereg rozdziałów i porad dotyczących zdrowego odżywiania. Wyjaśnia Nam czym jest tak naprawdę dieta. Okładka i piękne wydanie przekonuje Nas o tym, iż jeśli będziemy zdrowo i zbilansowanie jeść zapewnimy sobie zdrowy wygląd, długie życie i szczupłą sylwetkę. Czy tak jest na prawdę?
Dla mnie zdecydowanie tak! W pierwszych rozdziałach ogarniamy podstawy. Sprawdzamy czy rzeczywiście mamy nadwagę, jak pracuje nasz organizm, ile tak naprawdę jemy. Kiedy dowiemy się ile „paliwa” musimy dostarczać naszemu organizmowi bierzemy się za dopasowanie proporcji węglowodanów, białek i tłuszczy w każdym naszym posiłku.

  • węglowodany oczywiście złożone 50-70%
  • białka 15-25%
  • tłuszcze 15-25%

Szczegółowe opisy białek, węglowodanów, witamin i minerałów zdecydowanie poszerzą naszą wiedzę. Kolejny rozdział to „słodki wróg” – mój ulubiony. Z niego dowiedziałam się czemu tak wiele osób jest uzależnionych od słodyczy i jak z tym walczyć. Sama jem ich niewiele, ale węglowodany proste, czyli cukry nie występują tylko w słodyczach. To o wiele większy i groźniejszy wróg niż myślimy. Następnie czytamy o efekcie jojo, który dotyka wielu z Nas. Pozostaje nam się tylko odpowiednio zmotywować. Jak? O tym także przeczytacie w tej książce. Na koniec kilka przepisów, które znalazły się w Diecie Garstkowej w rozszerzonej wersji.
Ja zaczynam się „dietować” z z Panią Dr Lewitt. O postępach będę Was informować! Czy te rady działają? Część na pewno, gdyż od roku już je stosuję o czym możecie poczytać w moich poprzednich postach dietowych. Co do reszty na pewno Wam to wszystko zreferuje.
Książka jest mocno szczegółowa i jest fajnym podsumowaniem wiedzy dotyczącej posiłków i zdrowej diety. Poradnik dla każdego, kto pragnie zacząć przygodę ze zdrowym odżywianiem bez typowego głodowanie się. Ja zdecydowanie polecam.

Chcecie więcej??

Na podstawie książki: Jedzenie to Leczenie, Dr n. med. Anna Lewitt, Wydawnictwo Rodzinne, Bielsko-Biała 2013, s.280

Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz swój ślad lub/i zaczniesz obserwować MK Czytuje i MK Gotuje  w Google lub na FB. Ponadto zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w Wyzwaniach na MK Czytuje: Czytamy Polecane Książki oraz Czytamy Norę Roberts. Pozdrawiam Ciepło Marta Kor – MK Czytuje i MK Gotuje

Translate »