Archiwum

Wyniki Konkursu Wygraj: Inne Zasady Lata

Dostałam w tym konkursie wiele cudnych odpowiedzi na pytanie „Być tolerancyjnym oznacza” i szczerze sama nie mogłam wybrać jednej odpowiedzi, więc zaprzęgłam rodzinkę do pomocy. Głosowali na dane wypowiedzi i w stosunku 3:2 wygrała wypowiedź:

„Być tolerancyjnym oznacza… mieć otwarty umysł i serce, starać się zrozumieć i zaakceptować odmienność, nieznane. 
Być tolerancyjnym to być wolnym od wszystkich uprzedzeń, od wszystkich irracjonalnych, narzuconych przez tradycję i otoczenie obaw, które często w sytuacji gdy poznajemy kogoś nowego, gdy stykamy się z czymś nowym, dyktują nam określone zachowania. 
Być tolerancyjnym to być człowiekiem otwartym, czyli być ciekawym ludzi i rzeczy, które są różne od tego, co znamy, lecz nie traktować ich jako błędnych, niemoralnych, złych ale traktować jako okazję do nauki i rozwoju.

 

Być tolerancyjnym oznacza uczyć się, pracować nad swoim charakterem, bo tolerancja nie jest czymś nabytym, czymś, co można kupić; jest czymś, co należy wypracować. Tolerancja zakłada odmienność i konstruktywny sposób radzenia sobie z ta odmiennością. I tego należy się nauczyć by być tolerancyjnym.

 

Być tolerancyjnym nie oznacza jednak godzenia się ze wszystkim, trzeba znać także jej granice, by nie doszło do sytuacji, kiedy wszystko jest akceptowalne. Tolerancja to nie obojętność.

 

Tolerancja ma wiele znaczeń, tak jak wielu jest ludzi. Należy pamiętać, że każdy człowiek ma prawo być sobą i stanowić sam o sobie, a my powinniśmy jego i jego wybory uszanować.”

a jej autorką jest Edyta z Zapisek spod poduszki. Gratuluję!

Osobą która zdobyła 2 głosy jest martucha180. Ponieważ nie mam drugiej książki postanowiłam obdarować ją podwójnym głosem w konkursie – rozdawajce na moim blogu, w którym bierze udział;) Mam nadzieje, ze taka nagroda pocieszenia choć trochę osłodzi jej ten dzień;)

 

Translate »