in Jednogarnkowe, Zupy

Przepis: Domowy Rosół z kaczki z lubczykiem i marchewką

at
domowy-rosol-z-kaczki-z-lubczykiem-i-marchewa
W domu mięsko z domowej kaczki- chów rodziców, tak więc zaczynamy przygotowanie domowego rosołu. Uwielbiam domowy rosół. Kojarzy mi się z dzieciństwem. Mam nadzieje, że gdy dorobię się dzieci rosół będzie gościł na naszych stołach raz w tygodniu. Tak jak zupa mleczna co niedziele!
Jeszcze tylko muszę opanować domowy makaron;))))
Składniki:
pół kaczki najlepiej francuskiej
kawałek pora,
średnia pietruszka,
pół selera
4 marchewki
zioła: lubczyk, natka pietruszki, sól, pieprz w ziarnach, ziele angielskie, liść laurowy
makaron nitki lub gniazda
Przygotowanie:
Ja stosuję świeży lub mrożony lubczyk. Oczyszczamy go dokładnie, kroimy i suchy pakujemy w pojemniki lub woreczki do mrożenia. Na 3 litry rosołu dodajemy 1 płaską łyżkę świeżego lub mrożonego lubczyku. Suszony to nie to samo.
Kaczkę z obranymi warzywami, których nie kroimy na mniejsze kawałki zalewamy wodą i wstawiamy. Gdy rosół zacznie się gotować dolewamy odrobinę wody. Zmniejszamy gaz czy stopnie na piecu na minimum – tak aby rosół gotował się na małym ogniu. Dodajemy ziele angielskie i pieprz czarny (po 3 szt.) oraz 1 łyżeczkę soli. Po 1,5h dodajemy znowu sól oraz lubczyk. Po 2,5 godziny próbujemy rosół i znowu jeśli jest potrzeba doprawiamy solą. Należy pamiętać,iż lubczyk jest bardzo wyrazistą przyprawą. Ja osobiście nie dodaję dużo soli – przynajmniej nie przesalam, a i tak wszyscy dodają magi;) Rosół jeśli kaczka jest młoda będzie się gotował ok 2,5-3godzin. Musimy sprawdzać miękkość mięsa. Jeśli po 4,5 godzinie mięso nie będzie miękkie – możemy je wyjąć i gotować osobno na większym ogniu.
 Przechowywanie rosołu. Przecedzamy go przez sitko o drobnych oczkach. Mięso przechowujemy osobno. Rosół z warzywami osobno – w lodówce;)
Podajemy ze świeżą natką z pietruszki;)
Share:
Translate »