Ksiażki MK Czytuje poradniki

„W domu czarownicy” – Arin Murphy-Hiscock

Sięgając po „W domu czarownicy” – Arin Murphy-Hiscock w pierwszej kolejności zwróciłam uwagę na jej wydanie! Okładka jest przepiękna, a i zdobienia stron są bardzo efektowne. Publikacja autorki „Green Witch” jest z pewnością książka dla osób lubujących się w takich ezoterycznych poradnikach. Więc jeśli chcecie by Wasz dom stał się prawdziwie magiczny, chcecie stworzyć przestrzeń odpowiednią do praktykowania czarów czy zajmowania się zielarstwem czy ochrony ogniska domowego jest to publikacja dla Was!

W domu czarownicy ” – Arin Murphy-Hiscock napisana jest prostym i przyjemnym językiem typowym dla poradników. To co jeszcze zasługuje w niej na uwagę jest mnogość rozdziałów i zagadnień. Wspomniane dbanie o ognisko domowe i jego mieszkańców oraz ich ochronę, rozdział dotyczący świętości domostwa oraz kuchni jako świętej przestrzeni, rozdziały dotyczące duchowego ogniska domowego, bóstw domostwa, magii kotła czy zaklęć i rytuałów. Mnie najbardziej zainteresowały rozdziały dotyczące duchowości jedzenia oraz rozdział dotyczący ziół i rękodzieła związanego z ogniskiem domowym. Znalazłam tutaj całkiem sporo nieznanej wcześniej wiedzy i muszę przyznać, że choć traktuję to jako ciekawostki to były one bardzo ciekawe i wciągające. Szczególnie przepisy na żywność. Mam zamiar kilka wypróbować m.in. chleb kukurydziany, maślane bułeczki oraz wołowe chili z pieczarkami. Myślę także iż chciałabym z córką zrobić „buteleczkę czarownicy”, w której byśmy zamknęły błogosławieństwa, podziękowania lub magię ochronną.

Jednym z podrozdziałów jest magia słów. Tak się składa, że i ja uważam słowa za coś magicznego. Mogą one kogoś rozśmieszyć, zasmucić, rozgniewać, zniszczyć. Mają ogromną moc, ale to od nas zależy jak je wykorzystamy.

Podsumowując „W domu czarownicy” – Arin Murphy-Hiscock to książka-poradnik dla osób lubiących publikacje o magii, zaklęciach czy ezoteryce. Polecam zainteresowanym.

„W domu czarownicy” – Arin Murphy-Hiscock

Współpraca barterowa z wydawnictwem kobiecym!

Translate »