in Erotyka, Jay Crownover, Romans, Sensacja/Akcja

Dzikie pragnienie – Jay Crownover [opinia]

at
dzikie-pragnienie-jay-crownover

„ Dzikie pragnienie ” już patrząc tylko na tytuł kojarzy się w określony sposób – z erotykiem, romansem, czymś skupiającym się na cielesności. Tymczasem powieść Jay Crownover ma o wiele więcej do zaoferowania. Nie jest to głęboka i zmieniająca życie lektura, ale z pewnością nie jest to także pusty erotyk. Oryginalny tytuł „ Retreat ”, czyli odwrót, wycofanie się, schronienie o wiele lepiej do niej pasuje, gdyż to konkretne wyrażenie nie dotyczy tylko wątków sensacyjnych zawartych w powieści, ale i tego jak do związków, i życia podchodzi dwójka głównych bohaterów – Leo i Cy. To oni są tu gwiazdami i trzeba przyznać, że udźwignęli swoje role.

Dzikie pragnienie – fabuła

Bracia Warner – Cy, Lane, Sutton prowadzą ranczo, ale i oferują „miastowym” wyprawy w zalesione góry Wyoming. Zmęczona życiem i nieudanymi związkami Leo za namową przyjaciółki decyduje się na taką wycieczkę. Zarówno bracia, jak i dziewczyny oraz kilka innych osób, które idą wspólnie z nimi w góry nie spodziewają się, że będzie to wyprawa niebezpieczna, trudna i wystawiająca ich na próby. Wszystko miało pójść gładko i prosto, a tymczasem trafiają oni w sam środek poważnej afery, do tego Leo nie może zaprzeczyć, iż Cyrus ją pociąga. Do wszystkich innych niebezpieczeństw i nieszczęść, dochodzą jeszcze inne rozterki – te dotyczące serca i duszy. Jak to wszystko się skończy?

Dzikie pragnienie – świat przedstawiony oraz główne zagadnienia

Jak już wyżej pisałam „ Dzikie pragnienie ” jest romansem, erotykiem, ale i powieścią sensacyjno-obyczajową przekazującą jak ważna jest wiara w siebie, jak bardzo liczy się rodzina (czy to rodzona, czy wybrana) i jak bardzo warto ryzykować, gdy mamy możliwość bycia szczęśliwym. Nie mogę Wam więcej na ten temat napisać. Nie chcę zdradzić za dużo, ale poniżej dodam jeszcze kilka słów na temat bohaterów, wątków romantycznych i emocji, które wzbudza ta powieść.

Dzikie pragnienia – emocje, sposób prowadzenia historii

Bardzo dobrym zabiegiem było zastosowanie narracji pierwszoosobowej z perspektywy Leo, gdyż dzięki temu cała opowieść naładowana jest sporą dawką emocji. „ Dzikie pragnienie ”, a szczególnie romans pomiędzy Cy i Leo naładowany jest sporą dawką napięcia, intensywności uczuć i idealnej chemii między bohaterami. Atmosfera jest napięta i elektryzująca. Sceny tej dwójki czyta się w naprawdę przyjemny sposób, a do tego wiele wymienionych między nimi słów jest ważnych i wartościowych. Czasem może są zbyt patetyczne, ale w tej opowieści w ogólnym rozrachunku mi to pasowało. Szczególnie, że zarówno Cy, jak i Leo musieli sobie uświadomić kilka prostych, ale znaczących prawd życiowych.

Dzikie pragnienie – Bohaterowie

Ok – to teraz kilka słów o postaciach w tej opowieści. Bracia Warner są naprawdę sympatyczni, odrobinę kanciaści, ale i męscy. Z charakteru prawdziwi kowboje i bohaterzy. Myślę, że autorka do pewnego stopnia chciała stworzyć idealnych mężczyzn, na szczęście nie pozbawiła ich wad. Leo jest osobą, którą od początku polubiłam, podobnie Webb – tajemniczy członek ich wyprawy. Pod koniec powieści wiele postaci okazuje się całkiem innych niż świadczą o tym początkowe rozdziały tej opowieści i dobrze, bo dzięki temu ma się ochotę na kolejną część. Warto także dodać, iż sytuacja kryzysowa – klaruje wiele spraw, weryfikuje nas i nasze wybory, i tak też jest w tej opowieści. Autorka pokazuje różne reakcje na niebezpieczeństwa, nieszczęścia i niepowodzenia. Mam tylko nadzieję, że większość z Nas postąpiłaby podobnie do głównych bohaterów tej opowieści. To te wydarzenia popchnęły Leo i Cy do działania, do myślenia, do zmiany swojego zachowania i przez to także „ Dzikie pragnienie ” czyta się bardzo dobrze i szybko.

„- Ja tylko się trzymałam – […]
– Czasami to właśnie trzeba zrobić, aby przetrwać kryzys – powiedział głębokim, dudniącym głosem.
– Trzymasz się mocno, chociaż puszczenie wydaje się o wiele łatwiejsze.” S.155

Dzikie pragnienie – podsumowanie

Podsumowując „ Dzikie pragnienie „ to powieść obyczajowa z mocno rozwiniętymi wątkami romantyczno-erotycznymi i sensacyjnymi. Opowieść o potrzebach serca, płomiennej miłości i godzeniu się z przeszłością. Bohaterowie tej opowieści stają przed trudnymi wyborami i walczą z własnymi słabościami. Wszystko to podsyca wartka akcji, niebezpieczeństwa, które stają na ich drodze i  ognisty romans. Autorka pisze w lekki, przyjemny i zajmujący sposób. „ Dzikie pragnienie „ to powieść rozrywkowa, idealna by się odprężyć i śledzić losy wyimaginowanych bohaterów. Polecam zainteresowanym. Ja się przy niej świetnie bawiłam. Przez jeden wieczór nie musiałam myśleć intensywnie – tylko byłam razem z bohaterami tej historii.

 

Tytuł: Dzikie pragnienie (Retreat)

Seria: Bracia Warner. Tom 1 (Getaway #1)

Autor: Jay Crownover

 | Książki dla kobiet w TK | Książka dostępna w TK | Inne romanse na OkiemMK|

Share:
Translate »