in Archiwum, Kucharskie

[gadżety kuchenne] Notes kuchenny oraz obieraczka do cytrusów od tupperware

at
gadzety-kuchenne-notes-kuchenny-oraz-obieraczka-do-cytrusow-od-tupperware

noteskuchenny3

Moja opinia: Ostatnio w moje ręce trafił – Notek kuchenny. Zeszyt, w którym nie tylko możemy zapisywać, wklejać czy gromadzić przepisy, ale i „miejsce”, które może stać się skarbnicą naszej wiedzy kulinarnej. Notes pełen porad, diy-ów i ulubionych przepisów kuchennych. Dla mnie jego główną zaletą jest wygląd – nie jest przeładowany kolorami, dodatkami i zbędnymi zdjęciami. Porady napisane są prosto i czytelnie, czasem z jajem.

Otwierając go znajdziecie m.in. przeliczniki miar i wag, savoir-vivre przy stole, informacje na temat rodzaju mąk, gotowania warzyw, dojrzałości owoców oraz kilka przepisów. Dowiecie się jak zrobić chleb, makaron czy rosół.

noteskuchenny2

Poza tym jest sporo miejsca na własne notatki, choć przyznam, że dla mnie przydałoby się go jeszcze więcej. Postanowiłam, że zamieszczę w nim przepisy „kultowe” oraz porady. Tym sposobem będzie moją małą skarbnicą kulinarnej wiedzy, którą mam nadzieje wykorzystają później moje dzieci.

noteskuchenny1

Ogromnym plusem notesu jest gadżet, który został do niego dodany. Jest o obieraczka do cytrusów firmy Tupperware. Rewelacyjne urządzenie, którego nie kupicie w standardowej ofercie firmy. Obieraczka jest trwała, praktyczna i naprawdę działa. Miałam tę przyjemność używać jej wcześniej, gdyż od dawna zakupuję produkty tej firmy i trafiła mi się jakieś 3 lata temu, jako dodatek do zamówienia.

no

Plusem tej publikacji jest także cena – 29.90zł – naprawdę niewielka patrząc na to, iż obieraczka jest w zestawie z notesem. Jednak w Internecie znajdziecie go nawet za niecałe 20zł  – przykładowo tutaj>>. Gorąco polecam!

Zainteresowanych odsyłam do mojego filmiku, w którym możecie zobaczyć jak notes wygląda w środku:

 

Opis z okładki: Koniec z karteczkami, wycinkami z gazet i świstkami rozsianymi po wszystkich szafkach w kuchni! Notes kuchenny to idealny sposób, by nareszcie w jednym miejscu znalazły się wszystkie twoje ulubione przepisy, kulinarne tajemnice i smaczne odkrycia. Ten zeszyt przetrwa w twojej rodzinie przez pokolenia i będzie najbardziej aromatyczną pamiątką dla najbliższych. Okraszony autorskimi przepisami i rysunkami Niny Majewskiej-Brown – miłośniczki kuchni i autorki poczytnych powieści Wakacje, Zwyczajny dzień i Jak się nie zakochać – odkryje przed tobą świat kuchennego savoir-vivre’u, wyjaśni niuanse przyprawiania i poskłada nawet najbardziej odległe smaki w niezapomnianą rozkosz.


Notes kuchenny, Majewska-Brown Nina, Rebis, Stron: 144, Format: 14.2×20.2cm, 2016, Oprawa: twarda

Nina Majewska-Brown to absolwentka wydziału polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez lata pracowała w różnych wydawnictwach. Obecnie wychowuje synów i prowadzi dom. Udany debiut literacki Wakacje, potem kolejna część Zwyczajny dzień oraz Jak się nie zakochać to opowieści o losach barwnej bohaterki, Niny Braun, kobiety po przejściach.
Share:
Translate »