gry dla dzieci 3-6 lat
bookexpress dziecko gry i zabawy Gry i zabawy dla dzieci puzzle

Gry i puzzle edukacyjne dla dzieci w wieku 3-6 lat idealne na lato

Jakiś czas temu złożyłam zamówienie na stronie Inverso. Kupiłam tam kilka gier i puzzli edukacyjnych dla Mii. Po złożeniu, testowaniu i zabawie jestem gotowa napisać Wam kilka słów na ich temat. Każdy z wybranych produktów jest inny i każdy nie tylko uczy, ale i zapewnia zabawę. Podczas zabawy z Mią omawialiśmy poszczególne elementy czy składowe puzzli oraz gier, przez co jej wiedza i zasób słownictwa zdecydowanie się poszerzyły. Świetnie się przy tym bawiliśmy i nawet teraz po 3 tygodniach wracamy do nich i pewnie nie zaraz jeszcze wrócimy, bo poza domkiem, który Wam zaraz opiszę są to gry i puzzle dostosowane do przedszkolaków i zerówkowiczów.

gry dla dzieci 3-6 lat

Puzzle 3D – domek dla lalek

Na początek Puzzle 3D – domek dla lalek. Mia ma teraz „fazę” na wszelkiego rodzaju budynki, domki, zamki i lalki do nich. Byliśmy bardzo ciekawi jak taki rodzaj produktu się sprawdzi. Pierwszym, co rzuciło nam się w oczy po odpakowaniu jest to, że tego typu puzzli nie złoży samodzielnie młodsze dziecko. Nie będzie się nim w stanie bawić bez uszkodzenia także takie, które nie będzie delikatne, gdyż upuszczenie, uderzenie zdecydowanie może je zniszczyć. Jednak, jeśli będzie to tylko zabawa lalkami lub figurkami w środku i dookoła domku to produkt pozostaje w idealnym stanie jak możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach. Przy odpowiedniej zabawie jest bardzo trwały.

gry dla dzieci 3-6 lat

Kilka szczegółowych danych

Składanie ich nie było trudne, ale bardzo czasochłonne. Puzzle są ponumerowane i znajdują się w specjalnych arkuszach. Jest także dołączona szczegółowa instrukcja. Do domku dodane jest światełko, które reaguje na dotyk. Bardzo fajna sprawa. Mii się to bardzo podoba. Polecam tego typu puzzle, jeśli lubicie. Znajdziecie je tutaj>> 

gry dla dzieci 3-6 lat

PUZZLE 3D ALISA’S HOME DOMEK DLA LALEK 74 ELEMENTY
Wydawca: Cubic Fun
Format: 22.5×33.0cm

gry dla dzieci 3-6 lat

Puzzle – Moje ciało

Następnymi puzzlami są te ogromne puzzle ukazujące różne elementy naszego ciała. Wszystkie 6 układanek składa się z 14 puzzli. Są one duże i prezentują przeróżne składowe oraz „warstwy” naszego organizmu. Nauka poprzez zabawę. Z Mią składamy je i przy okazji omawiamy, nazywamy różne części ciała. Opisywałam jej także jak działają poszczególne układy – oddechowy, krwionośny czy trawienny. Oczywiście w tej chwili jest to bardzo uproszczona forma, ale tego typu zobrazowanie bardzo pomaga. Każda układanka ma 47 cm i przez to, że nie jest bardzo szczegółowa mierzyć się z nią mogą już spokojnie 3-latki. Polecam gorąco – naprawdę dobra zabawa. Poza tym ćwiczymy zdolności manualne, spostrzegawczość i koncentrację.

gry dla dzieci 3-6 lat

DUUUŻE PUZZLE MOJE CIAŁO tutaj>>
Wydawca: Bright Junior Media
Format: 33.0×28.5cm

gry dla dzieci 3-6 lat

Układanka – moje pierwsze słowa

Linia Carotina Preschool została stworzona specjalnie dla przedszkolaków. Elementy układanki są dość duże i zrobione z grubej tektury. Dzieci zabierając się za nią układają 12 minipuzzli z przeróżnymi zwierzętami, a potem dopasowują kartoniki z literami oznaczające nazwy tych zwierząt. Każdy z puzzli zawiera w sobie „kawałek” obrazka ze zwierzęciem oraz konkretną literą, co możecie zobaczyć na poniższych obrazkach. Muszę przyznać, że mamy z Mią sporo zabawy przy tych puzzlach, a poza tym powtarzamy litery i uczymy się tego jak wyglądają, jak się je wymawia, dzielimy na sylaby. Ponadto standardowo dodaję coś od siebie i wyszukujemy informacje o danych gatunkach zwierząt i tego, co jest w nich szczególnego lub co „nam dają”.

gry dla dzieci 3-6 lat

CAROTINA PISZĘ PIERWSZE SŁOWA tutaj>>
Wydawca: Lisciani
Format: 17.5×17.5cm
gry dla dzieci 3-6 lat
Carotina – 50 gier tutaj>>

Ostatni zbiór gier może wydawać się najbardziej atrakcyjny z zamieszczonych tu produktów i tak w rzeczywistości jest. W część obecnych tu gier może grać już 3-latek, ale są i takie dla 6-latków. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania malucha. Nie przeszkadza to jednak by z nim ćwiczyć, sprawdzać, – kiedy, ile i jak szybko „łapie” pewne kwestie. Bardzo podoba mi się to, że gadający i podświetlany „długopis-znacznik” marchewka można wykorzystać w wielu grach i że jest dodatkową atrakcją. Dźwięki bardzo urozmaicają dzieciom zabawę. Poza tym gry te uczą logicznego myślenia, dopasowywania, nazywania pewnych stworzeń i zjawisk. Uczą zabawy w grupie, pisania, liczenia i wielu innych rzeczy, które powinien przyswoić przedszkolak. Gra jest przepiękna. Sporo elementów wykonanych jest z grubego kartonu, kolory są żywe. Jedynie duży plakat jest delikatniejszy. Bardzo podoba mi się ta różnorodność tego zestawu i jego wszechstronność. Patrząc na cenę jest to idealny produkt na prezent. Polecamy gorąco.

CAROTINA 50 GIER
Wydawca: Lisciani
Format: 34.0×27.0cm

Podsumowanie

Z czystym sumieniem mogę polecić wam wszystkie te produkty. Idealnie nadadzą się na prezenty, gdyż nie tylko uczą, ale i zapewniają rozrywkę. Wszystko zależy od tego, jakie się do tej zabawy z dziećmi zabierzecie. Produkty są trwałe, różnorodne i wszechstronne. Polecam zainteresowanym.

P.S. Kilkoro z Was pytało się na Instagramie – jak zakupy i paczka w Inverso. Wszystko przebiegło szybko, bezproblemowo. Paczka zapakowana w taki sposób, że nic się nie uszkodziło, więc jeśli macie ochotę zapraszam do skorzystania z ich oferty.

Translate »