książek z serii "Kubuś i Przyjaciele"
ekranizacja/adaptacja film animowany Gry i zabawy dla dzieci Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje

Książki i publikacje z serii „Kubuś i Przyjaciele”

Kubuś był pierwszym z bohaterów animacji Disneya, którego pokochała Mia. Zaczynaliśmy od filmów, ale potem ta miłość do tych postaci przerodziła się także we wspólne czytanie książek, słuchanie audiobooków czy układanie puzzli, że o materiałach piśmienniczych czy pluszakach nie wspomnę 🙂

Bardzo mnie cieszy, że mimo upływu czasu zainteresowanie Kubusiem nie maleje, a my otrzymujemy coraz więcej dobrych jakościowo i tekstowo publikacji.  I tak dziś chciałabym Wam pokrótce opowiedzieć o 3 publikacjach z serii o Kubusiu!

Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek
Seria/cykl: BAJECZNA
Autor: Lisa Ann Marsoli, Nancy Parent
Typ oprawy: twarda

Kubuś i Przyjaciele. Nowa kolekcja bajek znajdziecie 3 opowieści. Mii najbardziej podobała się trzecia – Opowieść filmowa, gdyż niedawno widzieliśmy wspólnie animację dotyczącą tajemniczej wiadomości Krzysia, który według Sowy został porwany przez Bendezara. Sporo się uśmialiśmy przy tej opowieści. Ponieważ te postaci są tak dobre i tak zakorzenione w naszej kulturze kolejne opowieści z nimi są tak samo dobre. Ta konkretna książka będzie idealna dla czytelników, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z samodzielnym czytaniem, jak i do czytania z rodzicem czy rodzeństwem. Idealny prezent na każdą okazję.

Kubuś i przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem
Seria/cykl: BAJKI 5 MINUT PRZED SNEM
Autor: zbiorowe opracowanie
Typ oprawy: miękka

Kubuś i przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem najbardziej spodobały się mi i przez mój entuzjazm Mii także je pokochała. Zaraz po lekturze pierwszej włączyliśmy sobie pierwszą animację o Kubusiu. Śmialiśmy się, ja się odrobinę rozczulałam. Ta książeczka jest przepięknie wydana – lekko śliskie i mocniejsze strony w środku, dobrze znane ilustracje i kreska z animacji oraz uproszczony tekst sprawiły, że jest to książka idealna do czytania przed snem. Na zmianę z mężem czytamy Mii 1-2 opowieści i przenosimy się do stuwiekowego lasu. Tutaj znajdziecie te bardziej klasyczne opowieści jak np. pierwsze spotkanie Kubusia z Tygrysem. Gorąco polecam fanom serii.

 

Kubuś i Przyjaciele. Miniksiążeczka malucha
Seria/cykl: MINIKSIĄŻECZKA MALUCHA
Autor: Małgorzata Fabianowska
Typ oprawy: kartonowa

Kubuś i Przyjaciele. Miniksiążeczka malucha to książeczka z puzzlami, która sprawdzi się najbardziej w przypadku najmłodszych czytelników, gdyż ma grube i twarde strony. Określiłabym je jako te nie do zdarcia, a 9-elementowe puzzle z Kubusiem i jego przyjaciółmi sprawiają, że dziecko ćwiczy spostrzegawczość, zręczność. Rodzice w raz z dziećmi mogą czytać i układać. Zabawa i nauka jednocześnie.

Gorąco polecam Wam te książki. Mnie przeniosły do czasów, w których czytałam je dużo młodszemu rodzeństwu, a przez to, że znałam tak wiele wątków i postaci sprawiało mi sporą frajdę, którą mogłam dzielić z moją córeczką.

Translate »