Ksiażki MK Czytuje poradniki

„Księga zaklęć i czarów” Devlin Hunter [instaopinia]

księga zaklęć i czarów

Wiem, że do publikacji dotyczących magii czy zaklęć wiele osób podchodzi sceptycznie. Dla mnie są one nośnikiem innego typu wiedzy czy patrzenia na świat. „ Księga zaklęć i czarów ” Devlin Hunter jest publikacją przepięknie wydaną – zdjęcia, okładka, wklejka są cudowne. Nie powiem bym zrobiła się po tej lekturze osobą „prawdziwie wierzącą”, ale dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat podstaw dotyczących czarów i zaklęć. Jak się do nich przygotować, jak dostosować pod siebie, dobrać do sytuacji. Z jakich elementów dostępnych w naszym świecie korzystać. Szczególnie ten rozdział z wiedzą podstawową to masa informacji i inne spojrzenie na otaczający nas świat i nasz wpływ na niego! Znajdziecie tutaj zaklęcia miłosne, uzdrawiające, ochronne, na dobrobyt i wróżbiarstwo. Autorka uczy jak ważna jest etyka, jak korzystać z energii wszechświata oraz przekonuje, że czarodziejstwo to forma sztuki. W poszczególnych podrozdziałach opowiada o pracy z kamieniami, kolorami, metalami, liczbami, znakami zodiaku, królestwem roślin, duchami czy tarotem.
Czyta się ją szybko i przyjemnie, jest dość przystępnie napisana. Mam wrażenie, że jej motywem przewodnim jest hasło: „miej wiarę i czekaj cierpliwie”, a to akurat według mnie idealne motto życiowe, choć do najcierpliwszych nie należę. 😉
Z pewnością nie jest to publikacja dla każdego. Musi was interesować, ciekawić ta tematyka! Mnie kupiło w szczególności jej wydanie, dbałość o szczegóły! @wydawnictwo.kobiece bardzo się postarało.

Współpraca barterowa z @wydawnictwo.kobiece

| książki z kategorii ezoteryka i parapsychologia |

Translate »