„Magia wody” Lilith Dorsey
Ksiażki MK Czytuje poradniki

„Magia wody” Lilith Dorsey

Jesień i okolice Halloween są czasem, gdy lubię sięgać po publikacje dotyczące magii, zaklęć, ezoteryki. Pisałam Wam już o „W domu czarownicy”. Niedługo będzie krótki post o „Księdze zaklęć i czarów” Devin Hunter, a dziś opowiem o książce, która z tej trójki spodobała mi się najbardziej, czyli „ Magia wody ” Lilith Dorsey. Myślę, że spodobała mi się ona najbardziej, ponieważ skupia się na jednym żywiole, a my o jego magii oraz wszystkim, co magiczne, ezoteryczne z nim związane dowiadujemy się całkiem sporo!

Jak się po mnie możecie spodziewać najbardziej spodobały mi się rozdziały dotyczące folkloru i mitów oraz zaklęć i rytuałów, gdyż znajdziecie w nich przepisy na płyny czy sole do kąpieli. Zawsze doceniam tego typu książki i przepisy w nich, gdyż są z naturalnych produktów. Jest nawet przepis na płyn do mycia podłóg! Dla mnie to coś ekstra! Co do folkloru i mitów to znalazłam tutaj naprawdę sporo ciekawych treści, o których nie wiedziałam. Dotyczących wody w kulturze, mitologicznych stworzeń i miejsc oraz bóstw związanych z wodą, są też eseje, wiersze i pieśń! Czy ktoś z Was słyszał o Lemurii? Albo Bunyip? Wiecie, że Morrigan to irlandzkie bóstwo rzek?

Podejrzewam, że osoby zainteresowane sztuką magiczną najchętniej przeczytają rozdział dotyczący pracy z żywiołem wody – to jak wykorzystuje się go w magii. Są też rozdziały o ziołach i roślinach, kryształach, kamieniach i muszlach czy wodnych przewodnikach! Myślę, że to dość wyczerpująca publikacja dla osób zaczynających przygodę z tym tematem 😉

30 polecę osobom zainteresowanym tego typu publikacjami. Jest to także dość ciekawe kompendium wiedzy dla początkujących. Sam język publikacji jest łatwy w odbiorze, a autorka stara się w prosty sposób przekazać opisywaną wiedzę.

 


Współpraca barterowa z Wydawnictwem Kobiecym!

Translate »