in Rafał Kotek

Mati, Rafi i chomik z kosmosu – Rafał Kotek, czyli kilka słów o ekologii

at
mati-rafi-i-chomik-z-kosmosu-rafal-kotek-czyli-kilka-slow-o-ekologii

Mati, Rafi i chomik z kosmosu - okladka

Ci, którzy śledzą moje media społecznościowe i zaglądają na bloga od dawna wiedzą, że z wykształcenia jestem specjalistą ds. gospodarki odpadami i ochrony środowiska. Pracuję w zawodzie, którego się uczyłam i zarówno w pracy, jak i prywatnie staram się poszerzać świadomość ekologiczną nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Zwracać uwagę na to, co jest rzeczywiście istotne w dbaniu o naszą planetę, używać racjonalnych argumentów i równoważyć potrzeby człowieka oraz przemysłu względem przyrody i naszego otoczenia.

Ponadto uważam, że niezwykle ważne jest by naukę dbania o nasz świat zaczynać już od najmłodszych członków społeczeństwa, gdyż dzięki temu będą one w stanie wypracować odpowiednie wzorce. Tego samego zdania jest Chomik z kosmosu z bajki ekologicznej Mati, Rafi i chomik z kosmosu – Rafała Kotka, który zamiast uczyć dorosłych daje szansę kolejnemu pokoleniu. Dwaj chłopcy – Mateusz i Rafał – ratują mu życie, a on przekazuje im niezbędną wiedzę mi.in. o segregacji śmieci, oszczędzaniu wody, prądu czy energii.

Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób. Język jest prosty, a bajka łatwa w odbiorze. Z pewnością przypadnie do gustu dzieciom ze względu na bohaterów, z którymi mogą się identyfikować i wątkiem fantastycznym dotyczącym chomika, który przybył z gwiazd 🙂 Chłopcy dowiedzą się także o tym, że na rodzinę zawsze można liczyć oraz, że warto czasem postawić się szkolnemu tyranowi. Ponadto książka ta zawiera sporą ilość ilustracji, które są estetyczne i przyjemne dla oka.

Podsumowując Mati, Rafi i chomik z kosmosu – Rafała Kotka to przyjemna ponad 50 stronicowa bajka dla dzieci, która uczy podstaw ekologii oraz opowiada o codziennym życiu 8-latków. Zdecydowanie pozwoli im zrozumieć kawałek ich świata, a do tego przekaże wiedzę, którą według mnie powinien znać każdy i stosować ją na co dzień. Polecam.

——

W czerwcu 2017 roku do sprzedaży na Virtualo i Alimero trafiła wersja poprawiona i zawierająca więcej ilustracji. Książka będzie także dostępna w tej drugiej wersji na innych platformach. Dodatkowo na Alimero można zamówić wersję drukowaną w wersji czarnobiałej lub kolorowej.E-book dostępny jest już od niecałych 4 złotych. Książka drukowana od niecałych 14zł tutaj>>

|Strona autora na FB|

przeczytaj fragment

Translate »