in Archiwum

Moc Jedzenia, czyli Co rozbudza a co studzi miłosne zapędy…

at
moc-jedzenia-czyli-co-rozbudza-a-co-studzi-milosne-zapedy

Istnieje wiele produktów spożywczych, które rozbudza nasze pożądanie lub ostudzą miłosny zapał…Jak zaostrzyć erotyczny apetyt? Zapewniając sobie oraz partnerowi (-ce) dobrze skomponowany posiłek. Żar w naszym ciele mogą wzbudzić nie tylko afrodyzjaki, ale także lekkostrawne, pełnowartościowe posiłki.

Przykładowo żywność wysoko przetworzona typu chipsy, zupy z torebek zawiera dużo substancji konserwujących, a niewiele witamin i minerałów – co pogarsza jakość spermy.
Za duże i za tłuste posiłki powodują,iż stajemy się ociężali  i śpiący, a nasza ochota spada. Podobnie jest z kawą i alkoholem, które zamiast pobudzać  – usypiają lub wypłukują nam magnez z organizmu – co prowadzi do szybszego przemęczania, a w konsekwencji mniejszej ochoty na seks.
Stres – produkty z pełnego ziarna łagodzą jego objawy, a długotrwały stres obniża sprawność seksualna. W końcu to stres jest chorobą XXI wieku…
Z pomocą przychodzą również warzywa, najlepiej  surowe, są one  źródłem: błonnika, beta-karotenu, potasu oraz selenu. Selen jest niezbędny do wytwarzania testosteronu oraz prawidłowej budowy jąder. W czasie wytrysku mężczyźni tracą ponad połowę zgromadzonego w organizmie selenu, tak więc warto go regularnie uzupełniać poprzez pomidory, cebule, brokuły seler czy kapustę.
Poziom testosteronu podnoszą także nasiona i ziarna np. dyni, słonecznika lub sezamu – zawierają one dużo cynku, którego niedobór może być przyczyna zmniejszonego popędu płciowego.
Rozbudzą nas także cytrusy oraz truskawki, jagody i jeżyny zawierające dużo witaminy C, która bierze udział w wytwarzaniu spermy.
Czekolada poprawia nastrój.

Zioła i przyprawy m.in. bazylia, chili, cynamon, kolendra, curry, lubczyk – przyspieszają trawienie, poprawiają krążenie oraz dodają energii.

Dlatego jeśli planujesz długi miłosny wieczór warto także pomyśleć o posiłku. Przykładowo:  Świeżej sałatce z dodatkiem pomidorów, papryki, pora i marchwi. Rybie w folii lub owocach morza oraz deserze czekoladowym z dodatkiem owoców i cynamonu.
Pamiętajmy także,iż rozmowy oraz pełna akceptacja pozwolą nam osiągnąć orgazmiczny sukces.
Udowodniono także,iz częsty sex powoduje u kobiet podwyższenie poziomu testosteronu;), czyli częste uprawianie seksu powoduje, iz mamy na niego coraz więcej ochoty;)
Pozdrawiam!
 źródło: przede wszystkim – Encyklopedia zdrowych posiłków
Share:
Translate »