Baśnie Hans Christian Andersen Ksiażki książki dla dzieci 0+ MK Czytuje

Najpiękniejsze Baśnie Andersena. Opowieści ze złotą wstążką [opinia + film]

20161122_113238_hdr-01

Dziś odrobina klasyki dla dzieci. Baśnie Hansa Christiana Andersena znane są na całym świecie. Dzieci uwielbiają te historie. Nie dziwią więc, coraz to nowe publikacje tych bajek. Tym razem chciałam Wam przedstawić je w wydaniu z serii: Opowieści ze złotą wstążką wydawnictwa Zielona Sowa. Znajdziecie tutaj 13 znanych i lubianych baśni: Dzielny ołowiany żołnierzyk, Dzikie Łabędzie, Brzydkie kaczątko, Krzesiwo, Mała syrenka, Calineczka, Królowa Śniegu, Dziewczynka z zapałkami, Latający kufer, Nowe szaty cesarza, Księżniczka na ziarnku grochu, Bałwan i Słowik.

Już przy pierwszym spojrzeniu Najpiękniejsze Baśnie Andersena. Opowieści ze złotą wstążką zachwycają formą wydania. Okładka jest gruba i wypełniona gąbką, kolory są żywe, a rysunki przepiękne. Postacie nie są koślawe ani dziwne, to raczej typ rysunków ala Disney. Kategoria wiekowa tej książki to 4+, ale myślę, że i mniejszym dzieciom możemy już czytać te opowieści. Tekst i jego ilość dostosowany jest do kategorii wiekowej od 4 lat. Plusem jest także różnorodność czcionki. W większości inną czcionką zaznaczone są dialogi. Każda opowieść zawiera nie tylko przyjemny i prosty w odbiorze tekst, ale i rysunki przedstawiające niektóre wydarzenia czy postacie z danej baśni. Z pewnością pobudzają one wyobraźnię i skłaniają by samemu nieco dopowiedzieć.

Co wieczór czytałam Mii po jeden opowieści. Z pewnością ich jeszcze nie rozumie, w końcu ma 8 miesięcy – za to uwielbia oglądać obrazki w tej publikacji. Ilustratorzy wykonali kawał dobrej roboty – to książka, na którą miło się patrzy i do tego jej wykonanie sprawia, iż będzie służyć latami. Polecam gorąco! Myślę, że będzie to idealny prezent gwiazdkowy, jeśli szukacie klasycznych bajek dla dzieci. Jeśli jesteście ciekawi jak ta książka wygląda w środku zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku, który specjalnie dla Was nagrałam. 

Najpiękniejsze Baśnie Andersena. Opowieści ze złotą wstążką

Data wydania: 2016

EAN: 9788380730427

Format: 215×275

Oprawa: twarda z gąbką

Liczba stron: 128

Wiek czytelnika: 4-5 lat

Seria: OPOWIEŚCI ZE ZŁOTĄ WSTĄŻKĄ

Translate »