Archiwum

Ostatni Policjant – Ben Winters pod patronatem OkiemMK.com

11 października 2017  roku będzie miał premierę dość interesujący kryminał apokaliptyczny pt. „Ostatni Policjant” – Bena Winters. Mam tę przyjemność objąć tę publikację patronatem. Niedługo opowiem Wam o niej szerzej, a tymczasem podsyłam Wam opis od wydawcy oraz moją rekomendację.


Opis od wydawcy:

Apokalipsa. Strach. Bezprawie. A może szansa na naprawienie popełnionych błędów?
Sprawdź sam i przeżyj historię Ostatniego policjanta. 6 miesięcy, 2 tygodni i 4 dni tyle czasuCi zostało. Co zrobisz?
Ostatni policjant, wykreowany przez Bena Winters’a to pierwsza część trylogii, która prezentuje fascynujący portret Stanów Zjednoczonych pół roku przed apokalipsą. Świat ulega destrukcji, gospodarka przeżywa największe w historii dziejów załamanie, a ludzie przestają wierzyć we wszystko co do tej pory było im bliskie. Jedyną osobą, która do końca chce pozostać wierna swoim ideałom jest detektyw Hank Palace na co dzień rozwiązujący zagadki związane z morderstwami. Poznajemy go w trakcie prowadzenia śledztwa w cieniu asteroidy 2011GV1. Czy bycie prawym człowiekiem opłaci mu się? Odkryj tajemnicę wiszącą na krawędzi apokalipsy!
Na całym świecie publikacja podbiła serca miłośników kryminałów i mediów. Tuż po premierze największy amerykański dziennik The Washington Post pisał: Książka ,,Ostatni policjant” to bardzo atrakcyjna hybryda łącząca science fiction i fikcję kryminalną. A tuż za nim inne media – Ben Winters żywo opisuje upadek cywilizacji w tej preapokaliptycznej opowieści z misternie skonstruowaną fabułą. To absorbująca historia, której czytelnicy będą niecierpliwie czekać na dalszy ciąg. – pisał w lipcu 2012 roku New York Journal of Books.
Natomiast Library Journal dodał – Książka Bena Wintersa to wielka, pobudzająca do myślenia tajemnica, idealna dla miłośników kryminalistyki, którzy lubią niezwykłe otoczenia i szukają świeżego podejścia do historii apokalipsy.
Książka od czasu premiery w Stanach Zjednoczonych w lipcu 2012 roku ukazała się już w piętnastu językach. Jest znana na wszystkich kontynentach świata, a jej autor dzięki pierwszej części Ostatniego policjanta został okrzyknięty królem kryminałów i zwycięzcą nagrody Edgar® 2013 za najlepszą publikację Paperback Original! Obecnie trwają prace nad adaptacją kryminału na serial dla amerykańskiej stacji telewizyjnej NBC. Sukces pierwszej z trzech książek, którego głównym bohaterem jest detektyw Hank Palace tłumaczy San Francisco Book Review – Kryminał pełen pociągających zwrotów akcji, sympatycznych postaci i smutnego piękna. ,,Ostatni policjant” to klejnot.

Moja rekomendacja:

Ben H. Winters stworzył świat, w którym nadzieja praktycznie nie istnieje, życie ludzkie jest niewiele warte, a znieczulica i obojętność są na porządku dziennym. Ludzie nie walczą w obliczu zagłady, a wegetują. To świat z brutalnymi zasadami, pełen sprzeczności. To obraz społeczeństwa, którego jestestwo kręci się wokół zbliżającej się katastrofy. Gdzie w tym wszystkim miejsce na prawość, miłość, przyjaźń czy choć odrobinę normalności? Winters w przemyślany sposób pokazuje gdzie można je znaleźć i czemu są potrzebne. Tak jak i udowadnia, że nadzieja umiera, jako ostatnia. Ostatni policjant to interesujące studium ludzkiej natury w obliczu zagłady okraszane wątkami kryminalno-sesacyjnymi i apokaliptycznymi. Lektura, która absorbuje, zapada w pamięć i zaostrza apetyt na kolejne części tej historii. Polecam.

Translate »