Fantastyka Jasper FForde Ksiażki książki dla dzieci 6+ MK Czytuje young adult

Ostatni Smokobójca – Jasper FForde

 Wyobraźcie sobie świat w którym mag wymienia Wam hydraulikę w domu bez kucia ścian i bałaganu lub wyplenia szkodniki z ogródka, a latające dywany służą do rozwożenia pizzy…Świat, w którym zawód maga to ciężka praca…Ostatni Smokobójca to książka, w której mag jest niczym hydraulik, ogrodnik czy stolarz. Zawód ten wymaga pozwoleń, a ile przy nim papierkowej roboty?! I właśnie dlatego magowie potrzebują agentów takich jak Jennifer z firmy Kazam. Jednak znalezienie pracy jako mag zdecydowanie nie jest łatwe: moc z roku na rok maleje, a technika jest tańsza niż czary. Jennifer zdziwiona nagłym wzrostem magicznej energii oraz wizjami czarodziejów stara się odkryć przyczyny tych anomalii. Może pomoże jej w tym fakt, iż mieszka niedaleko Smoczych Ziem, na których żyje ostatni smok, a ona niespodziewanie zostaje mianowana Ostatnim Smokobójcą – strażnikiem ludzi i tych niezwykle ciekawych stworzeń.
Książka Jaspera FForde’a to niezwykle zabawna i dobra powieść dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonana, iż dorośli znajdą w niej coś dla siebie, dlatego zachęcam do czytania jej dzieciom lub z dziećmi – przeżywając przygody z Jennifer, Kwarkostworkiem, Tygrysem Krewetką i ekscentrycznymi magami.
To książka łącząca magię, przygodę i niezwykłą prawdę życiową. To nasze serca i czyny określają nas.
Ostatni Smokobójca pełen jest smacznego humoru, satyry, groteski i krytyki wobec rodzaju ludzkiego. Czytało się ją niezwykle szybko, miło i przyjemnie, zarówno ze względu na język jak i treść. Ja spędziłam z nią część weekendu – czytając i wnikając w świat Niezjednoczonych Królestw, Smoczych Ziem i Starej Magii.
Książka wzbogacona jest o kilka cudownie zabawnych ilustracji przedstawiających bohaterów historii wykonanych przez Roberta Sienickiego. Ostatni Smokobójca to pierwsza powieść Jaspera FForde’a dla dzieci i młodzieży. Koncepcja świata w książce porównywana jest do świata Harry’ego Pottera, humor do książek Pratchetta, a zwroty akcji do powieści Agathy Christie. Ja bym tej historii tak nie przyrównywała i szufladkowała. To dla mnie coś zdecydowanie innego w dobrym tego słowa znaczeniu. Tak zawiera magię, humor i intrygę, ale niepowtarzalną z własnymi smaczkami.
Podsumowując ta książka to idealna inwestycja jeśli pragniemy odrobiny śmiechu, mnóstwa magii i dobrej zabawy w iście angielskim stylu. Polecę ją każdemu.
 
Tytuł: Ostatni Smokobójca
Autor: Jasper FForde
Data i miejsce wydania: 20-02-2013, Kraków
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN
Ilość Stron: 320
Seria: Księga Pierwsza Kronik Jannifer Strange
Translate »