in Nora Roberts, Romans, Thriller/Kryminał

Prawo Krwi – Nora Roberts

at
prawo-krwi-nora-roberts
Kryminał z rozbudowanym wątkiem romantycznym, w którym przeszłość nie jedno ma imię. Callie Dunbrook młoda dr archeolog zostaje wezwana do spokojnego miasteczka Woodsboro, gdzie podczas budowy osiedla znaleziono czaszkę sprzed 5 tysięcy lat. Callie nie kryje podekscytowania znaleziskiem – jednak ono odrobinę słabnie, gdy okazuje się, iż jej głównym współpracownikiem będzie Jacob Graystone – niezwykle irytujący i pociągający były mąż. Grupa archeologów będzie musiała zmierzyć się z klątwą ciążącą na badaniach, niechęcią mieszkańców, budowlańców i niejasną przeszłością Callie, do której niespodziewanie przyjedzie Suzanne Cullen uważająca panią doktor za swoją porwaną przed laty córkę. Dodatkowo na placu wykopalisk dochodzi do morderstwa. Intryga się zagęszcza. Czy te dwie sprawy są ze sobą powiązane? Czy Callie rzeczywiście została adoptowana? Kto i dlaczego zabija na terenie wykopalisk? O tym przekonanie się sięgając po Prawo Krwi
Prawo Krwi to Nora Roberts w najlepszym wydaniu. To kryminał z wątkiem romantycznym, w którym poruszane jest wiele istotnych kwestii. To powieść, która wciąga Nas z każdym słowem, a my nie możemy się od niej oderwać, ciekawi co będzie dalej. Napisana w świetny sposób, dawkująca nam napięcie. Wątek kryminalny jest rozbudowany i niejednoznaczny. Postacie są wielobarwne – nie są wyidealizowane, posiadają sporo wad i popełniają masę błędów. To powieść, która porusza wątek związany z nielegalnymi adopcjami, porwaniami i całą machiną z tym związaną. To powieść o cierpieniu, odwadze i nadziei.
Prawo Krwi to także książka, która ukazuje Nam jak ważna jest rozmowa i zaufanie w związkach. Czasem po prostu powinniśmy schować dumę do kieszeni. Osoby szukające romansu w tej pozycji, także się nie zawiodą. Callie i Jake to nietypowa, wręcz elektryzująca para, której interakcje dostarczą nam rozrywki, rozbawią i na pewno czegoś nauczą.
Na koniec to opowieść o tym jak trudne potrafią być stosunki rodzinne – jak potrafią na nas wpływać i doprowadzić do destrukcji lub rozkwitu. Jedyne co do końca mi nie pasuje w tej książce to okładka, która jest świetna, ale nie oddaje według mnie ducha powieści. 

Podsumowując Prawo Krwi to powieść, którą polecę każdemu kto lubi niezwykle wciągające książki z wątkiem kryminalnym i romantycznym. To powieść wielowymiarowa, którą zaliczam do moich ulubionych z tego gatunku. 

Tytuł: Prawo Krwi

Autor: Nora Roberts
Data i miejsce wydania: 2012, Warszawa
Wydawnictwo: Książnica, GW Publicat
Ilość Stron: 575
Seria:

Share:
Translate »