Ksiażki książki dla dzieci 6+ Mikołaj Golachowski MK Czytuje

Pupy, ogonki i kuperki – Mikołaj Golachowski [opinia +filmik]

pupy ogonki i kuperki okiemmk opiniaDziś o publikacji dla młodych czytelników żądnych wiedzy i ciekawych świata, w szczególności świata przyrody. Mikołaj Golachowski – doktor nauk przyrodniczych, polarnik i podróżnik w interesujący sposób przedstawia fakty przyrodnicze. Pupy, ogonki i kuperki to książka popularno-naukowa, która w pomysłowy i przystępny sposób przekazuje fakty i ciekawostki o zwierzętach. Bardzo lubię, gdy wiedza przekazywana jest w interesujący sposób, a autor dba o to by zainteresować czytelnika, a nie go zanudzić. Golachowski zdecydowanie wie jak to robić. Opisując 30-ro zwierząt, a właściwie ich tylnie części ciała poszerzymy swoją wiedzę o zwierzakach, a także zarazimy dziecko chęcią poszukiwania i powiększania wiadomości o świecie. Słuchając tej książki dowiecie się, kto ma najtwardszą pupę na świecie, kto jej niema, kto dzięki niej oddycha, a któreziwerżatko ma tam zabójczą broń. Pozycja naprawdę warta uwagi. Według mnie idealny prezent dla dzieci od 7 roku życia. Dostępna zarówno w formie książki (dodruk luty 2017 r.) jak i audiobooka, którego czyta nam rewelacyjny Wiktor Zborowski. Jego głos wprowadza przyjemny i zabawny klimat. Mistrzowska dykcja, rewelacyjna wymowa.

Wersja papierowa zawiera sporo ilustracji przedstawiających zwierzęta w zabawny sposób, dzięki czemu dziecko bez trudu może zobaczyć, o jakim zwierzaku czytamy, za to audiobook jest idealny do auta czy wspólnej zabawy. Możemy rozłożyć książki przyrodnicze, jeśli takie posiadamy lub włączyć przeglądarkę internetową i razem z dzieckiem słuchać opowieści i jednocześnie wynajdywać konkretne okazy. Myślę, że to także fajna pozycja na lekcje przyrody czy jakieś zajęcia dodatkowe z dziećmi. Za zabawne i pomysłowe ilustracje w tej publikacja, jak i na okładce audiobooka odpowiada Mroux, którą możecie kojarzyć z książek o gwarze i powiedzonkach warszawskich.

Podsumowując Pupy, ogonki i kuperki Mikołaja Golachowskiego to publikacja, którą powinien mieć każdy, kto chce by dziecko poznawało zabawne i wartościowe pozycje. By uczyło się świata na kreatywnym materiale. Polecam gorąco!

Poniżej podsyłam Wam także filmiki, na których możecie posłuchać fragmentów tej książki.

Nośnik: CD. Format: mp3

Czas nagrania: 94 minuty

Cena detaliczna: 29,90 zł (Na Internecie dostaniecie audiobooka już za 16zł)

SPIS UTWORÓW:

 1. Wstęp
 2. Żuk Bombardier – Wybuchowe bąki
 3. Hipopotam – Helikopter w zadku
 4. Śledź – Śledzenie baczków
 5. Niedźwiedź polarny – Tłusta pupa króla
 6. Pingwin – Armata w zadku
 7. Wombat – Najtwardsza pupa na świecie
 8. Pies – Uśmiechnięty zadek
 9. Kot – Lśniący tyłeczek
 10. Pantofelek – Jak żyć… bez pupy?
 11. Wikłacz – Uwikłani w zaloty
 12. Jętka – Oddycha pupa
 13. Kaczka – Jak kuper z kuprem
 14. Paw – Najsłynniejszy ogon świata
 15. Orka – Turbo ogon
 16. Jaszczurka – Ogon na odczepnego
 17. Kangur – Równoważnia w pupie
 18. Osa – Zabójcza broń w pupie
 19. Pająk – Drżący zadek
 20. Konik morski – Zakręcony tyłeczek
 21. Żaba – Znikający ogonek
 22. Sarna – Talerz na pupie
 23. Rys – Pędzelek w ogonie
 24. Skorpion – Auć! Kolec w pupie
 25. Skorek – Szczypiący zadek
 26. Tasiemiec – A po co mi pupa?
 27. Wąż – Pazurki w pupie
 28. Skunks – Król śmierdzieli
 29. Pawian – Kuzyn z czerwoną pupą
 30. Czepiak – Ręka na pupie
 31. Świetlik – Pupoświecenie

pupy i ogonki

Translate »