in kolorowanki

Różności na Dzień Dziecka od Maszy i Niedźwiedzia oraz Barbie

at
roznosci-na-dzien-dziecka-od-maszy-i-niedzwiedzia-oraz-barbie

Choć piszę o tym w Dzień Dziecka książeczki, o których opowiem będą idealna także na inne okazje. Muszę przyznać, że dopiero od jakiegoś czasu zerkam na bajkę Masza i Niedźwiedź. Mia jest na nią jeszcze za mała, ale ja jako dorosły, który uwielbia bajki docenia jej treść i naprawdę śmieszne dialogi oraz psoty i psikusy, które są nieodłącznym elementem Maszy 🙂
Wszystkie książeczki możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Na początek warto wspomnieć, iż wydawca się postarał i wykonane są z należytą starannością. Grube lub sztywne oprawy, żywe kolory i naprawdę przyjemne dla oka i znane z bajek grafiki.

masza i niedźwiedź

Witajcie w naszym lesie. Leśne szablony. To książeczka z 8 szablonami, które zapewnią dziecku rozrywkę i z pewnością pomogą w nauce odrysowywania. Ponadto przy każdym szablonie są ilustracje i krótki tekst dotyczący postaci. Publikacja dla domowych artystów. Wydawca podpowiada, że szablony te mogą posłużyć do ozdobienia teczki, zeszytu, stworzenia pocztówki czy koszulki, ale tak naprawdę zarówno rodzica jak i dziecko ogranicza tylko wyobraźnia.

Następną książeczką są Moje bajeczki o psikusach i psotach, które zawierają w sobie 8 krótkich opowiadań. Książeczka jest dość mała, ale zawiera sporo zabawnego tekstu i przekomicznych ilustracji z Maszą i Niedźwiedziem. Już same tytuły zapowiadają zabawę, bo pomyślcie co też spsoci Masza w opowiadania pt. „Nieuchwytni mściciele ninja” 😛 Masza oczywiście po raz kolejny ma sporo wcieleń i nie lada pomysły, a Niedźwiedź jest słodko poważny i bardzo opiekuńczy. Mnie bardzo urzekła ironia zawarta w opowieści „Drzewo genealogiczne”, w którym okazuje się, że nawet prehistoryczny Niedźwiedź ma swoją Maszę 🙂 Pozycja dla fanów bajki i tej dwójki, która ma oddanych przyjaciół.

Na koniec zostawiłam serię Czytam i układam. Seria, która zawiera nie tylko, krótkie opowiadania, ale i 5 sporych rozmiarów zdjęć w formie puzzli, które oczywiście można wymontować i układać. Składają się z 30 elementów i są przepięknie wykonane. Bardzo trwałe. Na zdjęciach i filmiku możecie zobaczyć jak wyglądają publikacje opowiadające o Maszy i Niedźwiedziu oraz o Barbie. Seria dla fanów układanek połączonych z odrobiną treści.

barbie

Wszystkie pozycje polecam gorąco przede wszystkim fanom serii i kreatywnych zabaw.

 

Translate »