Aleksander Kowarz Fantastyka Ksiażki MK Czytuje Sensacja/Akcja Thriller/Kryminał

Samemu Bogu Chwała – Aleksander Kowarz

Od Atlantyku po rzekę Bug Europa została podzielona na prowincje i okręgi. Najbardziej liczącym się okręgiem został Rzym. Władzę w Watykanie sprawuje Rada Apostołów wraz z Papieżem. Jak do tego doszło? Lata wcześniej miasta Europy spłonęły w trakcie trwania Dżihadu, a pośród zgliszczy powstał nowy świat – Nowy Porządek, na którego czele stanął Kościół. Zyskał on niewyobrażalną władze, a Ci którzy się mu sprzeciwiają są ścigani, tępieni, zabijani. Każdy, kto nie zgadza się z prawem Kościoła jest buntownikiem, terrorystą, heretykiem. Gwardia zwana żołnierzami Kościoła jest bezlitosna i bezgranicznie wierzy w swoje powołanie. Ateron Kern jest jednym z nich – ku chwale Chrystusa wraz z przyjaciółmi z jednostki ma za zadanie zlikwidować heretycką sektę Katarów, lecz akcja nie idzie po myśli dowódców i żołnierzy – wielu z nich ginie. Kern jako ocalały postanawia wyrównać rachunki, dokonać zemsty, lecz jego wybory powodują, iż trafia w sam środek większej i bardziej rozległej wojny, która rozgrywa się od wielu lat. Świat, w który wnika jak i misje, które zostają mu powierzone mają o wiele głębsze dno niż myślał i są o wiele bardziej niebezpieczne. Jakie plany ma Kościół względem świata i swoich wiernych? Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Czy zbliża się kolejna wojna? Pytań jest wiele, a odpowiedzi czekają na ich odkrycie…
Samemu Bogu Chwała to sensacja i thriller z wątkami fanatycznymi i kryminalnymi umieszczony w postapokaliptycznym świecie pełnym niewiadomych, lecz bardzo klimatycznym, trzymającym w napięciu. Książkę czytało mi się szybko i z ogromną przyjemnością, choćby z powodu wartkiej akcji. Świat przedstawiony w tej historii jest mroczny, ostry i okrutny niczym średniowieczna Inkwizycja. Bohaterowie są ludźmi z krwi i kości – posiadają wady i zalety, nie są kuloodporni i co najważniejsze popełniają błędy, ale i mają serca. Mimo nowoczesnej broni i technologii to dla mnie nadal historii o ludzkich charakterach, ich wadach, przywilejach i obsesjach – chęci władzy, kontroli i posiadania.

Samemu Bogu Chwała jest powieścią, która ukazuje Nam alternatywną rzeczywistość – „co by było gdyby”, ale to także fantastyka, w której nie zabrakło tajnych organizacji i tajemnic, które zdecydowanie mogą zaszkodzić wpływowym jednostką. Znajdziemy w niej dobrze znane intrygi, spiski i tajemnice związane z kościołem katolickim. Zakończenie mocno zaskakuje, przeraża i pobudza wyobraźnie – najmroczniejsze z jego oblicz.
Podsumowując Samemu Bogu Chwała to historia z wartką akcją, świetnie przedstawionym postapokaliptycznym światem, tajemnicami i tajnymi organizacjami, które zadowolą każdego lubującego się w tej tematyce i takim osobom ją polecę.

Samemu Bogu Chwała, Aleksander Kowarz
e-book, 2014, s.441

Samemu Bogu chwała [Aleksander Kowarz]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

| Samemu Bogu Chwała | Rydwan Bogów | Wywiad z Aleksandrem Kowarz

Nadal zmagam się z grypą, mam nadzieje, iż do weekendu przejdzie mi i będę mogła wrócić do świata żywych, za wszelkie zaniedbania przepraszam, łącznie z tymi wyznaniowymi i pozdrawiam ciepło!

Translate »