Archiwum Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje

Słoń w autobusie? czyli słów kilka o niezwykle zabawnej książce Patricii Cleveland-Peck

słoń w autobusie opinia okiemmk

Cieszę się, iż dziś opowiem Wam o książce dla dzieci: Słoń w autobusie? autorstwa Patricia Cleveland-Peck i z ilustracjami Davida Tazzymana, gdyż jest to ciepła, zabawna i kreatywna książeczka z wierszami, które wpadają w ucho. Pozycja dla fanów Lokomotywy, Kaczki dziwaczki czy Rzepki J Czemu? Ponieważ każdy z rymów zapisanych na kartkach Słonia w autobusie? zapada w pamięć, śmieszy i dodatkowo przybliża czytelnikowi świat zwierzaków w dość przewrotny sposób.

Na pochwałę zasługują także przyjemne dla oka ilustracje. Obrazki dostosowane są do tekstu, mają żywe barwy, zajmują całe strony. W zabawny sposób przedstawiają absurdy zawarte w rymach. Wydawnictwo i ilustrator zdecydowanie wykonali dobrą robotę. Ponadto książka jest dość sporych rozmiarów, ma kilkanaście stron i twardą oprawę.

Co do samej treści to wyobrażacie sobie żyrafę w samolocie, wielbłąda na łodzi, tygrysa w ekspresie czy hipopotama lecącego balonem? No właśnie jest to trudne, ale nie dla Patricii Cleveland-Peck.

Muszę przyznać, iż czytając Słonia w autobusie? Uśmiałam się za dwóch. Zauroczyły mnie. Potem przeczytałam te rymowanki mężowi, który także był zachwycony, za to Mia uwielbia te obrazki. Z pewnością jak podrośnie wrócimy nie raz do tej książeczki.

Dla kogo jest ta pozycja? Myślę, że dla małych i dużych fanów zabawnych rymowanek ze zwierzątkami w roli głównej. Idealna na prezent dla lubiących czytać samemu lub z rodzicami maluszków.

Polecam, gdyż jest to publikacja, która nie tylko przekazuje wiedze o świecie zwierząt, ale i bawi.

Poniżej znajdziecie krótki filmik, na którym możecie zobaczyć jak ta książka została wydana.

Translate »