smerfy i świat emocji
Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ Książki dla rodziców / Książki o dzieciach MK Czytuje

Smerfy i świat emocji – tom 6 i 7 [krótka opinia]

Smerfy to znana i lubiana od lat marka. Sama, jako dziecko czekałam na dobranockę i tak dobrze znaną melodię oraz przygody tych niebieskich stworków. Bawiły i uczyły: o przyjaźni, odwadze, byciu rodziną czy dobrym. Nie bez powodu każdy z nich miał konkretne imię. Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford skrywający się pod pseudonimem Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z uwielbianego „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

Tom 6, czyli Smerf, który ciągle kłamał jest dla mnie opowieścią o tym, że kłamstwo może obrócić się przeciw temu, kto kłamie i nawet, jeśli kłamie się w niegroźnych sytuacjach możemy stać się osobami, którym się nie wierzy, a przez to w naprawdę ważnych sytuacjach możemy stracić, być w niebezpieczeństwie. Bardzo pouczająca historia, która dodatkowo pomaga w przezwyciężeniu lęków i problemów.

Tom 7, czyli Smerf, który był niecierpliwy skupia się przede wszystkim na tym, że warto być cierpliwym, ćwiczyć, sprawdzać się i nie zniechęcać. Pośpiech, brak skupienia oraz wspomniana niecierpliwość mogą zaszkodzić czy przeszkodzić nie tylko nam, ale i innym. Świetna lekcja dla dzieciaków.

Bardzo doceniam kolorystykę, obrazki i zamysł tych komiksów. Naprawdę na przykładach uczą dzieci całkiem sporo, a przy tym są świetną rozrywką i nie nudzą. Poza tym porady psycholożki dziecięcej i psychoanalityczki są bardzo pomocne. Coś idealnego dla rodzica. Wiadomym jest, że nie od razu Rzym zbudowano, ale cierpliwością, konsekwencją i nauką można dzieci do wielu rzeczy przekonać.

Warto dodać, że papier, głębia kolorów i wykonanie są staranne, estetyczne i trwałe. Polecam! Nie tylko fanom smerfów.

smerfy i świat emocji tom 6 i 7

Informacje od wydawcy

Smerfy i świat emocji. Smerf, który ciągle kłamał, tom 6

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 170×208
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-6020-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy i świat emocji
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Szósty tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Prawie każdy Smerf jest w czymś dobry, na przykład Osiłek to znakomity sportowiec. Jednak jest też Smerf zmyślający na potęgę i chwalący się rzeczami, których nigdy nie zrobił. Kłamie, a potem się wstydzi, gdy prawda wychodzi na jaw. Czy ktoś taki może w jakikolwiek sposób okazać się przydatny społeczności Smerfów? Dzięki temu komiksowi zrozumiesz, że warto mówić prawdę!
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Seria dla najmłodszych jest pisana przez jego syna Thierry’ego Culliforda oraz Falzara, a za rysunki odpowiada Antonello Dalena, ilustrator znany m.in. z „Ernesta i Rebeki”, „W.I.T.C.H.” czy komiksów z Kaczorem Donaldem.

Smerfy i świat emocji. Smerf, który był niecierpliwy, tom 7

Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 170×208
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-5056-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy i świat emocji
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Siódmy tom serii o Smerfach, która ma pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężeniu lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi. Pewien Smerf ciągle się spieszy, ciągle myśli o czymś nowym. Brakuje mu cierpliwości, a bez niej niczego nie da się porządnie zrobić ani nauczyć. Co więcej, jego zachowanie może
zaszkodzić postronnym osobom, o czym boleśnie przekonuje się kilka Smerfów… Czy kolejne niepowodzenia spowodują, że niecierpliwy bohater się zmieni? Dzięki temu komiksowi dowiesz się, jakie skutki może mieć brak cierpliwości!

Współpraca barterowa z wydawcą
Translate »