trupów hurtowo trzech
Ksiażki MK Czytuje Opowiadania Sensacja/Akcja Thriller/Kryminał

Opowiadania kryminalne: Trupów hurtowo trzech

Dziś bardzo krótko o zbiorze opowiadań. Trupów hurtowo trzech, w którym Piotr Bojarski, Ryszard Ćwirlej, Olga Rudnicka, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Wojciech Chmielarz, Marcin Wroński, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska oraz Bohdan Głębocki łączą siły w charytatywnym celu. 10 autorów i 10 opowiadań, a to wszystko by wesprzeć budowę poznańskiego Domu Autysty – bezpiecznego domu z profesjonalną opieką dla dorosłych osób z autyzmem.

Krótko o Trupów hurtowo trzech

Jest to książka na raz. Czyta się ją przyjemnie, ale większość opowiadań nie zapadają na dłużej w pamięć. Niektóre mnie wciągnęły, inne niekoniecznie. Brakowało mi w nich napięcia, odpowiedniej atmosfery. Niektóre czytało mi się dość topornie. Za to w każdym opowiadaniu widać rękę danego autora. Jest i lokalny koloryt, i różnego rodzaju humor, pasje, duchy przeszłości. Jest miłość, zemsta, zbrodnia i tajemnice. Szczególnie podobały mi się „Sznurówki”. Miało wszystkiego w odpowiednich dawkach. Autor świetnie operuje słowem i tworzy odpowiednią atmosferę. Znam książki Olgi Rudnickiej, Ryszarda Ćwirleja, Wojciecha Chmielarza oraz Michała Larka, ale po tym zbiorze poznam z chęcią i innych pisarzy np. Gaję Grzegorzewską oraz Joannę Opiat – Bojarską. Myślę, że warto kupić ten tomik opowiadań przede wszystkim, dlatego by wesprzeć szczytny cel.

„Trupów hurtowo trzech”

Autorzy: Piotr Bojarski, Ryszard Ćwirlej, Olga Rudnicka, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Wojciech Chmielarz, Marcin Wroński, Michał Larek, Joanna Opiat-Bojarska oraz Bohdan Głębocki

Format: 135 x 205 mm

Liczba stron: 248

Rodzaj oprawy: miękka

Opis: Najlepsi polscy pisarze kryminałów oddali swe pióra, by wspomóc budowę wyjątkowego Domu i stworzyli niezwykły zbiór opowiadań. Znajdziecie w nim zarówno mroczne historie brutalnych morderstw, jak i lżejsze opowieści o skradzionych beczkach śledzi. Zawodowi mordercy i amatorzy, makabra i farsa przeplatają się w książce, ukazując różnorodne oblicza polskiego kryminału.

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Bookstagram | Marta Korkus (@okiemmk)

Translate »