kicia kocia, żubr pompik i mądra mysz
Anita Głowińska Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje OkiemMK Tomasz Samojlik

Trzy naprawdę dobre książkowe serie dla dzieci w różnym wieku.

Postanowiłam, iż od teraz raz na jakiś czas wrzucę Wam post o książkach, puzzlach czy grach dla dzieci, które używamy, przerabiamy czy czytamy z Mią. Nie po dostaniu, a po jakimś czasie od użytkowanie. Będzie krótko i na temat. Jesli macie jakieś pytania – czekam na nie w komentarzach 🙂 Oto pierwszy z nich.

kicia kocia i nunuś

Seria: Kicia Kocia oraz Kicia Kocia i Nunuś

Bardzo z Mią lubimy tę serię, gdyż sporo uczy, a książki w niej wydawane można przeznaczyć dla dzieci w różnym wieku. Są książeczki twarde i duże z okienkami, są mniejsze twarde dla najmłodszych dzieci oraz te miękkie dla przedszkolaków i zerówkowiczów. Uczące tego jak się zachować w danych sytuacjach, co może się stać, gdy zachowany się nieodpowiednio czy o tym, co się dzieje, gdy dziecko nie chce jeść czy spać. Jak wyglądają przyjęcia, czym zajmują się osoby znajdujące się na najbardziej rozpoznawalnych stanowiskach lub uprawiające najbardziej znane i lubiane przez dzieci zawody.  Książeczki z okienkami omawiają różne kwestie. Te, którą my posiadamy omawia kwestie rodziny i mieszkania – różne rodzaje rodzin i różne typy mieszkań. Bardzo fajna sprawa. Poza tym książeczki te dają sporo wskazówek nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Na szczęście nic nie narzucają. No i są bardzo wytrzymałe. Jedynie te miękkie dla starszych dzieci musimy trzymać z dala od maluszków. Te twarde wytrzymały nawet „mijowe ząbki”.

żubr pompik kolory jesieni

Seria: Żubr Pompik

To seria już dla starszych czytelników, czyli takich od 5 lat, choć my z Mią (ma teraz 3,5 roku) od czasu do czasu ją podczytujemy. Sporo już rozumie. Nie kojarzy jeszcze tylko pewnych zależności. Przepięknie zilustrowane, bardzo kolorowe i ukazujące w ciekawy sposób świat zwierząt. Poza tym poprzez zwierzęce postaci pokazuje także wzorce zachowań i tego jak funkcjonuje rodzina! Bardzo, bardzo wartościowa pozycja. Oprawa twarda, strony w środku miękkie, lekko śliskie. Kolory zachwycają. Wydawca wydaje teraz także powieści te w miękkich oprawa i w mniejszym formacie – oczywiście z niższą ceną, więc można wybrać.

Gorąco polecam także grę stworzoną do tej serii. Jest bardzo prosta do ogarnięcia, a sprawia sporo frajdy. Bardzo ładnie wykonana, wytrzymała. Polecam ją dla dzieci 6+, gdyż Mia niekoniecznie jest nią bardzo zainteresowana, za to córka koleżanki – 7 latka – bardzo. Mia na razie woli gry, które nie polegają m.in. na rzucie kostką i przesuwaniu czegoś po planszy. Możecie ją – grę – zobaczyć na poniższym obrazku.

gra żubr pompik

 

Seria: Mądra Mysz

mądra mysz

 

Trzecia świetna seria i tutaj już polecałabym ją dla starszych dzieci tak min. 6 +, gdyż pokazuje jak funkcjonują dane maszyny czy urządzenia. Wiem, że w tej serii wydawane są także książeczki „Mam przyjaciela..”, które przybliżają różne zawody (z pewnością nadające się dla dzieci poniżej 6 lat) , ale my najbardziej lubimy te z serii: „Jak to działa?”. Są obrazki, jest w ciekawy i prosty sposób wytłumaczone co i jak działa lub funkcjonuje, i to jest najważniejsze. Łatwiej odpowiedzieć wtedy na zadawane przez dziecko pytania, a wizualizacja tylko temu pomaga.

O tych seriach pisałam szerzej w dziale z książkami dziecięcymi polecam zajrzeć tutaj>> i tutaj>>

Translate »