Vaiana. Disney. Najpiękniejsze filmy
Fantastyka Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje OkiemMK

Vaiana. Disney. Najpiękniejsze filmy

Pierwszy czerwca zbliża się coraz bardziej i z tej okazji ostatnie kilka dni zamieszczam posty z opiniami o książkach dla dzieci. Dziś chcę wam opowiedzieć krótko o książce  „Vaiana ” z serii: Disney. Najpiękniejsze filmy. Z tej serii została wydana do tej pory jeszcze „ Mulan ”, którą już sobie zamówiłam.

Vaiana. Disney. Najpiękniejsze filmy – wstęp

Za „moich” czasów tego typu publikacje nie były jeszcze dostępne, ale już moje dużo młodsze rodzeństwo mogło się cieszyć dostępem nie tylko do filmów Disneya, ale i książek z identyczną kreską jak w animacjach. Z tego powodu jak zobaczyłam te wydania nie wahałam się ani chwili by zdobyć je dla Mii, szczególnie, że ona bardzo lubi film Vaiana i był to jeden z pierwszych, który obejrzała cały. A możliwość wspólnego czytania czy przeżywanie historii kolejny raz – nie przed telewizorem tylko uatrakcyjnia tę publikację.

Vaiana. Disney. Najpiękniejsze filmy

Kilka słów o wydaniu i oprawie graficznej

Na zdjęciu możecie zobaczyć jak ta książka wygląda w środku. Oprawa jest twarda, format to mniej więcej A5, a strony w środku są z mocniejszego papieru, lekko matowe. Ilustracje to kreska typowo filmowa, więc dziecko może cieszyć się znanymi i lubianymi postaciami. Sama historia także nie odbiega od tej filmowej. Oczywiście jest odpowiednio skrócona.

Dla kogo Vaiana. Disney. Najpiękniejsze filmy będzie odpowiednia?

Myślę, że z Vaiana. Disney. Najpiękniejsze filmy zadowoleni będą nie tylko fani tej animacji, ale i osoby, które chcą ją poznać. To świetny prezent, który można czytać dzieciom, ale i dla tych starszaków, które uczą się czytać lub mają już kilka książek za sobą. Warto zaznaczyć, że opowieść przedstawiona jest w logiczny i spójny sposób, mimo, że do pewnego stopnia ją skrócono. I co ważniejszy opowieść ta uczy, że warto być sobą, wierzyć w siebie, mieć marzenia i je spełniać, że zawsze możemy naprawić popełnione błędy czy przeprosić, a przyjaciół zyskujemy w najmniej spodziewanych momentach. Polecam gorąco!

Translate »