Technologia kosmiczna i Fizyka jądrowa dla maluchów - Chris Ferrie i Cara Florance
Chris Ferrie i Cara Florance Gry i zabawy dla dzieci Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje OkiemMK

Technologia kosmiczna i Fizyka jądrowa dla maluchów – Chris Ferrie i Cara Florance

Dobry wieczór Kochani! Zbliża się 1 czerwca, więc tradycyjnie na blogu i w mediach społecznościowych pojawi się trochę więcej niż zwykle książek dla maluchów i starszych dzieci. Dziś Technologia kosmiczna i Fizyka jądrowa dla maluchów – Chris Ferrie i Cara Florance. Książki te zainteresowały mnie przede wszystkim, dlatego, że omawiają dość trudne zagadnienia i byłam ciekawa jak autorzy sobie z nimi poradzili.

Technologia kosmiczna i Fizyka jądrowa dla maluchów jak wydane?

Kapitalnym pomysłem jest także wydanie: twarda oprawa i twarde, grube strony, które przybliżają w ciekawy, a jednocześnie minimalistyczny sposób elementy fizyki jądrowej i technologii kosmicznej.

Technologia kosmiczna

Jakie siły muszą zadziałać byśmy wyruszyli w podróż kosmiczną, czy powietrze będzie przepływać przez piłkę czy ją opływać oraz co się stanie, gdy zmienimy jej kształt i przykładowo, czym jest siła nośna i ciąg.

Fizyka jądrowa

Fizyka jądrowa omawia m.in. ładunki dodatnie i neutralne i jak one na siebie wpływają oraz relacje łączące protony i neutrony i w jaki sposób jadro atomu uwalnia energię.

Technologia kosmiczna i Fizyka jądrowa dla maluchów - Chris Ferrie i Cara Florance
Jakie wrażenia?

Muszę przyznać, że omawiane zagadnienia przedstawiane są przystępny i niezawiły sposób. Pierwszorzędnym pomysłem było zaprezentowanie w tak minimalistyczny sposób tych zagadnień. Mia (mająca 4 lata) załapała wszystko dość szybko. Co prawda musieliśmy z mężem troszkę więcej jej potłumaczyć i użyć dodatkowego przykładu na zasadzie, że jak powietrze nie przepływa przez piłkę, ale ją opływa, tak np. nie przepływa przez rękę, ale jak rozszerzymy palce to już sprawa ma się inaczej. Polecam je gorąco, jeśli macie ochotę zaznajamiać dzieci z takimi zagadnieniami – szczególnie, że to nie jedyne książki z tej serii.

Autorzy

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki przyszłych naukowców. Jego zdaniem żadne dziecko nie jest za małe, żeby wprowadzić je w cudowny świat nauki.

Cara Florance jest biochemiczką i matką z doświadczeniem w astrobiologii, robieniu waty cukrowej i dekontaminacji radiacyjnej.

Technologia kosmiczna dla maluchów – Chris Ferrie
Fizyka jądrowa dla maluchów – Chris Ferrie i Cara Florance
Format: 197 x 197 mm
Liczba stron:12 rozkładówek + okładka
Rodzaj oprawy: twarda
Translate »