Archiwum Ksiażki książki dla dzieci 0+ MK Czytuje

W domu. Ciekawostki w okienkach. Otwórz i odkryj. – Anna Sosso i Roberta Lonardi [opinia]

w domu opinia okiemmkBardzo lubię książki dla najmłodszych czytelników, które w kreatywny sposób zaznajamiają ich z otaczających je światem. Taką publikacją jest W domu. Ciekawostki w okienkach, do której ilustracje stworzyli Anna Sosso i Roberta Lonardi. Jest to książka z serii: otwórz i odkryj, dzięki której dziecko poznaje poszczególne elementy domu i jego pomieszczeń, a dzięki otwieranym okienkom w środku dowie się m.in., co znajduje się w szafkach czy piekarniku? Co znajduje się pod zlewem i w pralce? Jakie obrazy kryje telewizor czy komputer? Czyja to szafa i do czego służy? Gdzie jest kot lub do czego służy poidełko dla ptaków? To rewelacyjna publikacja wydawnictwa Wilga o grubych i dużych stronach przepełnionych obrazkami z niewielką ilością tekstu. To raczej sytuacyjna i obrazkowa historia, która pomoże dziecku opanować podstawowe elementy, urządzenia i miejsca w domu. Ilustracje są kolorowe, przyjemne dla oka, bardzo zbliżone kształtem, kolorem i linią do prawdziwych przedmiotów czy składowych takich pomieszczeń jak łazienka, pokój dziecięcy, kuchnia, salon lub ogród.

Mia od samego początku bardzo lubi tę książkę. Niestety, jako 10 miesięczny bobas ogląda ją jeszcze tylko i wyłącznie z mamą, gdyż odchylane okienka są delikatniejsze niż same strony i mogłaby je uszkodzić, dlatego polecam publikację W domu. Ciekawostki w okienkach dla starszych dzieci, które nie mają już w zwyczaju ciągnąć takich elementów.

Podsumowując W domu. Ciekawostki w okienkach to kreatywna, przepięknie wykonana publikacja, która z pewnością sprawi frajdę maluchowi, który uczy się rozpoznawać przedmioty i miejsca. Z tej serii znajdziecie także książki: Na lotnisku, Na wsi i Plac budowy. Polecam gorąco!

Zainteresowanych odsyłam do poniższego filmiku, na którym prezentuję jak ta książeczka wygląda w środku. Zapraszam!

Translate »