Archiwum

Wyniki konkursu mikołajkowego

Moi drodzy niezwykle się cieszę z frekwencji tego konkursu. Ponieważ było ponad 30 zgłoszeń (w tym 2 emailowe) nagrodzę 2 osoby. Odpowiedzi są cudowne. Przy niektórych zakręciła mi się łezka w oku. Miałam naprawdę problemy by wybrać, które odpowiedzi wygrywają i postanowiłam wybrać te, które z czymś mi się kojarzyły. Książki, które nie zostały wygrane przechodzą do następnego konkursu, który już w styczniu w stałej formie.

Dla mnie święta nie istnieją bez rodziny, która jest dla  nie największą wartością. To z nią chcę je spędzać, z nią śmiać i cieszyć. To ona dodaje mi sił i mocy na nadchodzący nowy rok i sprawia, że wierzę w cuda;)

A teraz już nie przedłużam i zapraszam na wyniki:

Obserwatora otrzymuje:
Wiedźma,

której odpowiedź przypominała mi o podobnych perypetiach w moim domu rodzinnym i domu mojego męża. Zwierzaki są cudowne i zawsze potrafią nam rozbawić lub doprowadzić do białej gorączki;P I co najważniejsze są dla nas członkami rodziny.
„Święta bez…
…redekoracji choinki, dokonywanej przez moje koty, to nie święta. Zaczyna się niewinnie, od ściągniętej tu czy tam bańki (o dziwo! nie stłuczonej), a kończy na tym, że świąteczne drzewko jest „gołe” do wysokości nieco ponad pół metra… taki jest zasięg kocich łap ;)”Mroczna Bohaterkę otrzymuje:
Anita

której odpowiedź bardzo mi się spodobała i jakby przekazała to co ja myślę o tym całym szaleństwie
„Święta bez… dobrej rodzinnej atmosfery to nie święta. W dzisiejszych czasach Boże Narodzenie jest traktowane właściwie jedynie jako dobry okres dla wszystkich sklepów, które przeżywają oblężenie, bo przecież wszystkim trzeba kupić prezenty. W tym całym urwaniu głowy, jaki mamy ze sprzątaniem, gotowaniem, kupowaniem prezentów i strojeniem domów zapominamy często o tym, co w tym świątecznym okresie powinno się liczyć najbardziej. Przestajemy przywiązywać wagę do tego, żeby cała rodzina była w komplecie i żeby między nami nie było żadnych sporów. Bardziej martwimy się o to, żeby potrawy na stole nie były czasem za słone. To przykre, ale prawdziwe. Zatracamy się w tym całym komercjalnym spojrzeniu na Boże Narodzenie. Nawet tradycja powoli się gubi. Dlatego dbajmy o dobre kontakty z bliskimi i nie poddawajmy się temu zamieszaniu. Zajmijmy się tym co najważniejsze, swoją rodziną, poczuciem miłości między sobą i spędzeniem cudownego czasu w ukochanym gronie.”

Na pewno nie zapomnę odpowiedzi: Basi z Czytelni, Madziusi, Oli, Cavalierki. Będę o Was pamiętać w przyszłych i obecnych konkursach.
Przypominam, że do 20.12.2013 trwa jeszcze jeden konkurs na blogu – brakuje dosłownie kilku zgłoszeń bym wybrała 3, a nie 2 osoby. 
Na koniec krótka informacja: Posty z serii : Jak to zrobić? nadal będą się ukazywać, ale ze względu na ich obszerniejszy zakres mogą ukazywać się rzadziej niż raz w tygodniu.
Translate »