in Fantastyka, Pittacus Lore

Zaginiona Kartoteka. W poszukiwaniu Sama – Pittacus Lore

at
zaginiona-kartoteka-w-poszukiwaniu-sama-pittacus-lore
Zaginiona kartoteka. W poszukiwaniu Sama, to kolejna część cyklu Dziedzictwa Planety Lorien, w której Mogadorczyk Adam zdradziwszy swoją rasę ukrywa się w Kenii pomagając przy budowie tamtejszych studni. Razem z nim ukrywa się Pierwsza z rasy Gardów, której świadomość została zaszczepiona Adamowi. Jedyny Mogadorczyk, który przeciwstawił się okrucieństwu i bezwzględności swojej rasy pragnie żyć spokojnie, jednak Pierwsza ma inne plany. Chce by pomógł Gardom i Ziemianom przed przejęciem planety i unicestwieniem ze strony Mogadorczyków. Czas Pierwszej się kończy. Zrozpaczony Adam pragnie ją zatrzymać przy sobie, lecz wspomnienia bledną, a jej świadomość opuszcza go. Nasz niedoszły bohater będzie musiał stawić czoło rodzinie, która się go wyrzekła, nienawiści ludzi jego rasy oraz niebezpieczeństwom, które go czekają na obranej drodze. Czy zdąży na czas? Jakie niespodzianki przyniesie mu ta podróż?

 Zaginiona kartoteka. W poszukiwaniu Sama to fantastyka w młodzieżowym wydaniu. Kolejna cześć serii spod znaku Jestem Numerem Cztery, którą niektórzy z Was skojarzą także z filmem. Książka lekka, przyjemna i rozrywkowa, i do tego dość krótka. Powieść napisana jest fajnym językiem, jednak jest tylko wycinkiem historii, jakby rozdziałem. Zdecydowanie polecam rozpocząć przygodę z tą serią od pierwszej część o tytule Jestem Numerem Cztery, gdyż rozpoczynanie jej od środka nie dostarczy Nam tyle przyjemności i nie da takiego efektu jak być powinien.
Podsumowując Zaginiona kartoteka. W poszukiwaniu Sama to lekka i przyjemna fantastyka – część serii o Dziedzictwie Planety Lorien – Mogadorczykach, Gardach i Ziemianach – ich obyczajach i dziejach, przyszłości i przeszłości. To książka młodzieżowa i tej grupie przede wszystkim ją polecę.

Zaginiona Kartoteka. W poszukiwaniu Sama, Pittacus Lore,

 Warszawa 2014, Burda, s.150
Seria: Dziedzictwo Planety Lorien
Share:
Translate »