Żubr Pompik. Wyprawy: Skok kozicy i cenna gąsienica – Tomasz Samojlik
Gry i zabawy dla dzieci Ksiażki książki dla dzieci 0+ książki dla dzieci 6+ MK Czytuje Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Wyprawy: Skok kozicy i Cenna gąsienica – Tomasz Samojlik

Kiedy pierwszy raz sięgałam po serię z Żubrem Pompikiem Mia była jeszcze malutka, ale już wtedy miałam nadzieję, że będzie ona kontynuowana, że się rozrośnie. Największym plusem serii Żubr Pompik. Wyprawy jest to, że nie tylko bawią dzieci, ale i je uczą. Doktor Tomasz Samojlik w cudowny sposób przybliża naturę, jej rytm i to jak działa, a poza tym za jej pomocą pokazuje i nasze ludzkie zwyczaje. Podoba mi się także to, że w każdym opowiadania ukazuje, czym jest rodzina, jej dynamikę i różne (zabawne czy pouczające) sytuacje z jej udziałem.

Co jest w tej serii najlepsze i dla kogo się ona nada?

Ciekawostki ze świata zwierząt przedstawione są w bardzo przystępny sposób. Moja 4 latka nie ma z nimi problemu, a kreska, ilustracje są bardzo przyjemne dla oka. Osobiście wolałam, gdy seria była wydawana w twardej oprawie, ale te w miękkiej idealnie sprawdzają się, jako drobny prezent, pierwsze książki do nauki czytania czy historie, które można zabrać ze sobą w podróż, gdyż niewiele ważą. Strony są śliskie, z dość trwałego papieru i są bardzo kolorowe, co możecie zobaczyć na zdjęciach. W środku każdej książki znajdziecie plakat z mapą i zaznaczonymi różnymi parkami. Mapka pokazuje, który park podczas czytania zwiedziliśmy, ale i my sami możemy je wykorzystać i zaznaczyć miejsca, które odwiedzamy.

Żubr Pompik. Wyprawy: Skok kozicy i cenna gąsienica – Tomasz Samojlik

Żubr Pompik. Wyprawy: kilka słów o „Skok kozicy” i „Cenna gąsienica”

Tym razem autor zabiera nam razem z rodziną żubrów do Tatrzańskiego i Pienińskiego Parku Narodowego. Dowiemy się, co je charakteryzuje, dlaczego pewne gatunki zwierząt są ważne i pod ochroną oraz rozwiążemy zagadkę. Czemu pewna gąsienica i kwiatek są tak ważne? Kto kopie dołki pod kozicą? Pompik i jego siostra Polinka zabawią się w detektywów, a nad wszystkim czuwać będą rodzice. Bardzo przyjemne, lekkie i rozbudzające ciekawość oraz uczące przygody. Zdecydowanie chcę więcej takich książek! Polecam zainteresowanym.

| o innych książkach i grze z serii Żubr Pompik|

Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 17. Cenna gąsienica
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 16. Skok Kozicy
Tomasz Samojlik
Format: 192 x 192 mm
Liczba stron :24

Żubr Pompik. Wyprawy: Skok kozicy i cenna gąsienica – Tomasz Samojlik

Translate »