in Archiwum

Akcja TOp 5 : Ulubione Typowo Amerykańskie Filmy

at
akcja-top-5-ulubione-typowo-amerykanskie-filmy
top 5 -10- 15malyZe względu na wspomnienia i sentyment wywołany ostatnimi pozycjami w programie telewizyjnym – Kolejny Post z Serii: TOP 5,10, 15. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż z typowo amerykańskich filmów lubię klasyki i starocie, ale co zrobić;P I jest to typowo męskie kino…ni mnie ni więcej kocham te filmy!!!… Mam wszystkie i namiętnie raz w roku je oglądam;)) Kolejność przypadkowa – nie umiałabym im wyznaczyć miejsca. Jeśli ktoś nie zna tych filmów powinien się wstydzić. Ja osobiście bawię się zawsze na nich przednio śmieję, płaczę i cieszę z panującego chaosu;)

Con – Air Lot Skazańców

b77bd-7306128-3Krótko o filmie: Służby specjalnie do tego wyszkolone przewożą skazańców w specjalnie stworzonym do tych celów samolocie. Jednak najniebezpieczniejsi z nich m.in. Cirus – Wirus opanowują samolot. Wracający ze względu na zwolnienie warunkowe Cameron, będąc na pokładzie, stara się powstrzymać kryminalistów i uratować przyjaciela. Szanse w tej sytuacji dostrzega Vince sprawujący pieczę nad całą akcją.
Rok premiery: 1997
Aktorzy i ich role:
Nicolas Cage – Cameron
John Cusack – Vince
John Malkovich – Cirus

Nie da się opisać jak Lubię Cage’a i Cusak’a w tym filmie. Pełne wybuchów, brawurowych akcji i zabawnych historii;)

 

 

Armagedon

Krótko o filmie: Naukowcy NASA odkrywają, że Ziemia jest zagrożona. Zbliza się do nas ogromna asteroida. W kosmos zostają wysłani specjaliści na czele z Harym (specjalisą od wywiertów głębinowych), którzy mają ją zatrzymać, umieszczając na jej powierzchni wywiercić otwory i umieścić w środku ładunki nuklearne.
Rok premiery: 1998
Aktorzy i ich role:

Bruce Willis – Harry
Liv Tyler – Grace
Ben Affleck  – A.J.
i niezapomniana rola Steve Buscemi

Na tym filmie płakałam na końcu. Teraz potrafię płakać od połowy;P jeśli nikt mi nie przeszkadza i mocno się wczuję. To naprawdę dobra sensacja. A chęć poświęcenia się człowieka dla dobra innych – jest nie do ocenienia. Oczywiście Panowie nie będą płakać, ale docenią kunszt aktorski i sposób nakręcenia filmu. Dla lubiących muzykę filmową poniżej hicior Aerosmith’u, który został użyty w filmie. Ponadto córka wokalisty tego zespołu zaprezentowała się w tym filmie. Tak! Liv- grająca także Arwena’e we Władcy Pierścieni;))

Twierdza

Krótko o filmie: Generał Hummel rozgoryczony brakiem opieki nad żołnieżami i ich rodzinami pełniącymi służbę za granicami USA zajmuje wyspę Alcatraz. Żąda wysokiego okupu, w przeciwnym razie zrzuci na San Francisco rakiety wypełnione śmiercionośnym gazem. Do akcji wkracza Stanley – specjalista od tego typu broni – typowy naukowiec oraz Mason – człowiek o którym się nie mówi – został zamknięty na 3 spusty…jako jedyny uciekł z twierdzy…ponadto był agentem Brytyjskiego wywiadu.
Rok premiery: 1996
Aktorzy i ich role:
Sean Connery – Kapitan John Patrick Mason
Nicolas Cage – Stanley Goodspeed
Ed Harris –  Generał Francis X Hummel

O wiele bardziej lubię Cage’a w klasykach niż w pojawiających się teraz filmach. Poza tym Connery jest w tym filmie królem. No i ten cudny akcent. Nie wiem czy wiecie, ale to on podkładał głos smoka w „Ostatnim Smoku”. Kino pełne akcji, brawury i pokazujące jak dana osoba może zachowywać się w różnych sytuacjach. Opowiada tez o odwadze, honorze i żądzy. Bo choć Hummel (nie wiem czemu tak jest opisane jego nazwisko skoro ja mam w pamięci Hamond;P) był honorowy, to nie wszystkim z jego „świty” przyświecał ten sam cel…Dla niektórych ot była kasa…ludzie dla nich się nie liczyli…

Piąty Element

Krótko o filmie: Nowy Jork w XXIII w – Ojciec Vito Cornelius ma za zadanie strzec tajemnicy związanej z przybyszami, (którzy umieścili świątynię na Ziemi) i piątym elementem, który kiedyś będzie musiał uratować świat. Zło się zbliża. Jak okazuje się piątym elementem jest Leeloo – nad istota – posiadająca niebywałą siłe, inteligencję i moc, która na szczęście dociera na ziemię. Były komandos Korben Dallas zostaje wplątany  w cała tę sytuację i musi ratować świata przed siłami zła absolutnego objawiającymi się raz na pięć tysięcy lat.
Rok premiery: 1997
Aktorzy i ich role:

Bruce Willis  – Korben Dallas
Gary Oldman  – Jean-Baptiste Emanuel Zorg
Ian Holm  – Ojciec Vito Cornelius
Milla Jovovich   – Leeloo
Chris Tucker – Ruby Rhod

Ostatnio leciał w niedzielę także miałam okazję go powtórnie obejrzeć;) Zabawny, pełen prawdziwej akcji i oczywiście posiadający morał. Nie wiem czy wszyscy kojarzą, ale aktor grający Cornelius’a to nikt inny jak Bilbo z Władcy Pierścieni. Poza tym oczywiście Bruce, Mila znana z Resident Evil i Chris Tucker, który zagrał prześmiesznie Rubiego.

Człowiek Demolka

78f8a-6956736-3Krótko o filmie: Jest rok 1996, policjant John Spartan – zwany Człowiekiem Demolka – nie patyczkuje się ze złoczyńcami zostaje obarczony winą za śmierć zakładników, których zabił psychopatyczny zbrodniaż Phoenix. Zostaje wynaleziona metoda hibernacji – na co obaj zostają skazani. Nieoczekiwanie wcześniej niż powinni zostają wybudzeni. Jeden będzie szerzył zło w XXIw. – w świecie bez przemocy. Drugi ma go powtórnie powstrzymać.
Rok premiery: 1993
Aktorzy i ich role:
Sylvester Stallone – John Spartan
Sandra Bullock – Lenina Huxley
Wesley Snipes  – Simon Phoenix

Dla mnie to kolejne kino akcji, ale także dość zabawny film. Pokazuje jak ludzie widzieli nasze czasy oczami XXw. Poza tym mamy tam np. mini dyski – gdzie u nas np. korzysta się już teraz np. z pendrivów;) Nie mówiąc o  tym, że ja nadal nie wiem do czego służą te 3 muszelki nad którymi tak głowił się Spartan;))

Oczywiście mogłabym tak wymieniać jeszcze dość sporo filmów: Sędzia Dredd, 60 sekund, Szósty Zmysł, Kod Merkury, 12 Małp, Ława Przysięgłych, Bez Twarzy, Miasto Aniołów…

Po kilku uwagach w komentarzach oraz słusznej uwadze męża dodaję Speed, Godzillę i mój ukochany Dzień Niepodległości! Ta lista robi się coraz dłuższa;PP

a17a6-filmy

A jakie filmy wy lubicie z typowo amerykańskim przesłaniem??

plakaty ze strony www.filmweb.pl

Tagi: ,
Share:
Translate »